Упродовж 31 травня-2 червня у Києві триватиме Всеукраїнський форум «Україна 30. Освіта і наука».

  За дорученням Голови ОДА Сергія Борзова, у заході взяв участь заступник директора Департаменту гуманітарної політики - начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації Володимир Буняк.

  Про найважливіші умови для розвитку освіти зазначив Президент України Володимир Зеленський, підкресливши:

«Країна, яка прагне бути конкурентоспроможною в сучасному світі, має визначити освіту та науку своїми стратегічними сферами. Адже розвиток демократичного, успішного, активного суспільства, розвиток будь-яких сфер – чи то безпека й оборона, завжди актуальна економіка, медицина, промисловість, ІТ чи агро – все це неможливо без добре освічених, ерудованих, креативних наших громадян».

  Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» назвав надзвичайно масштабною групу стейкхолдерів в Україні, яка докладає зусилля для розвитку освіти у світовому вимірі.

  «Група стейкхолдерів освітньої та наукової політики є надзвичайно масштабною, бо охоплює понад 65% населення України. Якщо говорити про сферу освіти, це 1,3 млн дошкільнят, понад 4 млн школярів, 1,6 млн студентів, близько 300 тис. учнів закладів професійної освіти, 18 млн батьків, понад 600 тис. працівників закладів освіти та ціла низка наших громадян, які в цілому занурені в освітній процес. Ми маємо докласти зусиль, щоб позитивна історія рухалася на тьюторство в державі, на віддачу здобутих знань в економіку держави, узагалі – в суспільство. Маємо формувати нову хвилю розвитку нашої держави для того, щоб завтра вже не 17, 20, 25, а 35, 40% науковців повернулися з-за кордону», – зауважив Сергій Шкарлет.

  До Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» долучився і голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Він озвучив основні кроки для розвитку освіти у світовому вимірі. Зокрема, йшлося про обмін досвідом, доступ іноземних університетів до України, запровадження стипендій.

  Під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» також відбулась презентація концепції Президентського університету.