1 мільярд гривень направляється у регіони за державною програмою «Спроможна школа». Саме про це сьогодні в онлайн режимі поінформувала Наталя Заболотна, перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації.

  Кожна громада нашої області матиме змогу отримати значні кошти за умови вчасного оформлення відповідних заявок.

  Субвенція з державного бюджету спрямовується на реалізацію проектів, пов’язаних із формуванням нового освітнього простору, безпечного та інклюзивного (безбар’єрного) освітнього середовища, проведенням реконструкції та капітального ремонту будівель (їх частин), споруд закладів загальної середньої освіти.

  Для реалізації зазначеної програми Держава виділяє кошти у вигляді субвенції: для громад до 40 тисяч жителів - 90 % вартості усього проекту і лише 10% обов’язково має виділити місцевий бюджет. Для громад, де більше 40тисяч жителів - вказана пропорція коштів становитиме відповідно 70 на 30.

  Що потрібно зробити громадам для отримання субвенції:

  • Визначити заклад освіти (опорний заклад загальної середньої освіти, де навчаються 200 і більші учнів, або заклад загальної середньої освіти, де навчаються 350 і більше учнів);
  • Подати проектні заявки до Вінницької обласної державної адміністрації з гарантійними листами про можливість співфінансування.

  Оскільки усі проектні заявки обласною державною адміністрацією розглядатимуться в тому числі у розрізі районів, голова Жмеринської районної державної адміністрації Цимбал Інна Володимирівна дала завдання заступникам голови районної державної адміністрації Вадиму Солянику, Євгенію Дубовому, Павлу Кукурудзі та керівникам відділів Володимиру Гамарнику, Аліні Луковій узагальнити із громад пропозиції для їх підсилення при розгляді в ОДА.