Петро Порошенко: За два роки Нацгвардія України пройшла шлях потужного перетворення

  У День Національної гвардії України Президент Петро Порошенко відвідав Навчальний центр НГУ у селі Нові Петрівці та взяв участь в заходах з нагоди другої річниці її створення.

  Вітаючи гвардійців з професійним святом Глава держави зазначив, що сама назва Національної гвардії України поєднує в собі три потужні поняття: народ, захисник і рідна земля.

  «Таке поєднання покладає на вас надзвичайно високу відповідальність і, я впевнений, – Національній гвардії Україні вона по плечу і по силах. Ви завжди на висоті, завжди виконуєте поставлені перед вами завдання», - сказав Петро Порошенко.

  Президент нагадав, що два роки тому на цьому ж навчальному полігоні у Нових Петрівцях склали присягу перші батальйони Нацгвардії: «Тоді це були перші хлопці, які прийшли прямо з Майдану, вихідці із сотень Самооборони Майдану, які за короткого, але ефективного тренування та навчання перетворились на справжніх воїнів».

  «Їх об'єднувало потужне патріотичне почуття – любов до України і готовність віддати своє життя задля її майбутнього», - наголосив Президент.

  Глава держави відзначив, що за ці два роки Нацгвардія пройшла шлях потужного перетворення в усіх аспектах – якість підготовки особового складу, оснащення бійців та підрозділів технікою і всім необхідним для захисту держави. «Національна гвардія тоді була започаткована на великому ентузіазмі добровольців і вірі в те, що ми переможемо», - сказав Петро Порошенко.

  Нині Національна гвардія вже сформувалася як добре озброєне та боєздатне формування. «Це не лише мужність і самовідданість її бійців. Це вже сучасні зразки озброєння, військової техніки, які, навіть у скрутні часи економічної кризи, держава надала для того, щоб добре оснастити підрозділи Нацгвардії. Це впровадження новітніх підходів у логістиці, ми бачили нові зразки радіолокаціного зв'язку, систем управління і я щойно переконався, що у вас не просто є добра зброя, а ви вмієте міцно тримати її у руках», - наголосив Глава держави.

  Президент відзначив, що військовослужбовці Нацгвардії продемонстрували мужність і героїзм під у боях під час захисту Батьківщини. Український народ і влада високо цінують внесок воїнів-гвардійців у забезпечення національної безпеки. За час проведення АТО 948 службовців НГУ отримали високі державні нагороди, а 180 її службовців віддали життя під час захисту Батьківщини, констатував Президент.

  Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих воїнів. Серед них Президент назвав імена двох Героїв України – генерал-майора Сергія Кульчицького та лейтенанта Богдана Завади. «Ми пам’ятаємо і вшановуємо кожного зі ста вісімдесятьох бійців Національної гвардії, які віддали свої життя за нашу соборність, суверенітет, незалежність України і територіальну цілісність. Вічна пам'ять усім бойовим побратимам», - сказав Петро Порошенко.

  Під час відвідання навчального центру Національної гвардії України Петро Порошенко оглянув зразки озброєнь та військової техніки: сучасні зразки безпілотних літальних апаратів, засоби протиповітряної оборони, озброєння підрозділів артилерії. Главі держави продемонстрували динаміку осучаснення озброєння Нацгвардії, зокрема зразки техніки та зброї, що використовувалися до 2014 року і ті, які поставлені на озброєння зараз.

  Спецпідрозділи також продемонстрували Президенту роботу груп спеціального призначення із висадкою десанту з вертольотів, роботу артилерійських розрахунків. З нагоди свята Президент вручив військовослужбовцям Нацгвардії державні нагороди та передав ордери на квартири.