Голова облдержадміністрації Сергій Борзов провів сьогодні зустрічі із виконавчим директором UkraineInvest Сергієм Цівкачем.

  UkraineInvest – урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій.

  Установа пропонує супровід інвесторів за принципом «єдиного вікна».

  «Про сприятливий інвестклімат у Вінницькій області свідчать кількість реалізованих проектів,- підкреслив очільник Вінниччини,- Обсяг залучених прямих інвестицій (акціонерного капіталу) з країн світу в економіку області на 31 грудня 2020 року становив 389,8 млн доларів США.

  У регіоні діють підприємства з австрійським, польським, румунським, французьким, німецьким, іспанським та американським капіталами».

  Проект «Аграна Фрут Україна» був першим проектом за участю іноземного, а саме австрійського, капіталу у Вінницькій області.

  Від початку роботи заводу з виробництва фруктових наповнювачів - з 1997 року - компанія тричі проводила модернізацію підприємства, створила власну промислову площадку по вирощуванню фруктів та ягід. А в 2011 році запущено завод з виробництва концентрованих фруктових ТОВ «Австрія Джус Україна».

  Спільне польсько-українське підприємство «Барлінек Інвест» є складовою частиною Європейської компанії Barlinek - одним із найбільших у світі виробників тришарової паркетної дошки. Підприємство розпочало свою роботу в жовтні 2007 року. Паркетна дошка продається до 65 країн світу на 5 континентах світу в тому числі у Великобританії, Франції, Німеччині та країнах Скандинавії. Загальний обсяг інвестицій в будівництво підприємства та нарощення його виробничих потужностей в період 2007-2018 роки склав 110 млн євро. Цього року підприємство планує розпочати підготовку до реалізації ще одного масштабного інвестиційного проєкту з будівництва лісопильного вузла з поглибленою переробкою хвойних порід.

  Успішним прикладом підприємства з румунським капіталом є ТОВ «ВАЛРОМ Україна», що створене в 2005 році. Зараз підприємство входить до Італійської групи Fondital-Romstal. Компанія пропонує труби і фітинги власного виробництва з термопластичних матеріалів, які застосовуються для водо-, газопостачання, для внутрішньої та зовнішньої каналізації, труби для опалення, колодязі для зовнішньої каналізації, міні-станції для очищення стічних вод.

  Глухівецький гірничо-збагачувальний комбінат у 2007 році став частиною всесвітньо відомої німецької групи підприємств Quarzwerke Gruppe та отримав нову назву AKW Українське Каолінове Товариство. У цей час почалась модернізація виробництва, побудовані нові сучасні лінії мокрого збагачення каоліну. У 2017 році розпочато розробку нового кар'єра у Великих Гадомцях. Залучені інвестиції дозволили збільшити потужність виробництва високоякісного збагаченого каоліну на 30%. До кінця цього року компанія планує завершити будівництво 3-ї виробничої лінії зі збагачення каоліну.

  ТОВ «СОКА Україна» входить у французьку групу SOKA. Обсяг виробництва складає 40 000 тонн збагаченого каоліну в рік, 80% якого експортується в різні країну світу.

  Торік розпочав свою роботу завод ТОВ «Дакса Бунге Україна» в селищі Демківське Тростянецької селищної ОТГ Гайсинського району. Завод переробляє кукурудзу твердих сортів на борошно та крупу, а його потужність планується на рівні 300 тон на добу. Сума інвестицій складає 14 млн доларів, а головними акціонерами виступають іспанська група компаній «Дакса» та американська група компаній «Бунге».

  Серед найбільших інвестпроектів за останні роки:

  • будівництво заводу ДП «Електричні Системи» - підприємство було засноване 12 липня 2017 року державним концерном «Укроборонпром» у співпраці з американською корпорацією APTIV PLC, міжнародною компанією з виробництва автокомплектуючих. На це було витрачено понад 10 мільйонів євро інвестицій, і сьогодні на підприємстві працевлаштовано 2000 робітників з Вінниці та області. На виробничих лініях підприємства успішно виготовляється електрокабельна продукція до автомобілів Mercedes-Benz: A-class, E-class та S-class (з липня 2020 року). Завод забезпечує роботою 1910 жителів Вінниці та Вінницької області;
  • введення в експлуатацію у 2018 році першої черги заводу з виробництва холодильного обладнання для напоїв компанії UBС Group («Українська пивна компанія») – ТОВ «ГРІН КУЛ». Вже працевлаштовано понад 250 осіб;
  • введення в дію на початку 2019 року І черги заводу з виробництва сонячних панелей компанії «KNESS GROUP» проектною потужністю виробництва 200 МВт на рік у м.Вінниця. Створено 200 нових робочих місць;
  • введення в експлуатацію в кінці 2019 року першої черги комплексу «Біогаз Ладижин» енергетичною потужністю 12 МВт. Об’єкт розташований у селі Василівка Тульчинського району Вінницької області та входить до комплексу ТОВ «Вінницька птахофабрика».

  Вінницька область є одним з лідерів у створенні індустріальних парків в Україні. З поміж 48 індустріальних парків (станом на 29.04.2021), що включені в реєстр індустріальних (промислових) парків України, три - вінницьких:

  • Вінницький індустріальний парк,
  • Індустріальний парк «Вінницький кластер холодильного машинобудування»,
  • Індустіральний парк «Вінтер спорт».

  «Є маса ще планів та ідей щодо залучення інвестицій в область. Але про це згодом»,- підсумував Сергій Борзов.