За пропозицією Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області 06 травня 2021 року в Жмеринській районній державній адміністрації відбулася нарада-семінар із надзвичайно важливих питань, які є базовими в організації життєдіяльності в т.ч. як району в цілому, так і діяльності кожної із територіальних громад.

  Голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Інна Цимбал привітала вітальним словом учасників семінару і подякувала за не один рік співпраці начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області полковника служби цивільного захисту Шевчука Руслана Богдановича, голову громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Татусяка Сергія Пилиповича, радника голови Вінницької облдержадміністрації Кавунця Андрія Володимировича. При тому висловила очікування на організацію спільної діяльності із головами громад Жмеринського району.

  Під час наради відбулося обговорення Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та її впровадження в громадах Жмеринського району.

  Головна ціль даної стратегії – це вдосконалення системи цивільного захисту та громадської безпеки населення, створення умов для безпечного проживання, зокрема сприяння діяльності добровільних місцевих пожежних команд в кожному населеному пункті.

  Як зазначив Руслан Шевчук, на органи державної влади та місцевого самоврядування покладено відповідальність захисту населення і територій, попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій. Основним завданням влади є оповіщення та укриття населення, забезпечення протипожежної безпеки на об’єктах комунальної власності, створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів та інше. Він вказав, що докладаючи спільних зусиль, отримуючи досвід професіоналів можна знайти шлях для вирішення визначених на сьогодні питань.

  Сергій Татусяк закликав усіх присутніх сприяти створенню у кожній громаді «Центру безпеки громадян» та навів приклади успішного функціонування таких об’єднань. Згадавши досвід Європейських країн, пообіцяв надати підтримку керівникам громад, які зацікавляться роботою в новому форматі із залученням іноземних інвестицій.

  Про проблеми та здобутки говорив Северинівський сільський голова Василь Малярчук. Роботу по створенню місцевого пожежного депо, яку розпочав його попередник, він продовжує. Але в силу негативних обставин зрушити цей процес не так легко та швидко. На даний час тривають ремонтні роботи пожежного автомобіля, облаштування умов для роботи пожежників. На все потрібні кошти, але стараннями громади і за підтримки Руслана Шевчука та Сергія Татусяка проблемні питання вирішуються і найближчим часом підрозділу МПО в Северинівці бути.

  У своєму заключному виступі Інна Цимбал зазначила, що ми живемо в одній державі і в одних умовах, де маємо підставити плече один одному і налагодити той формат співпраці від якого виграють усі.

  «Різні громади мають різні стартові фінансові можливості, тому для практичного відпрацювання запропонованої сьогодні моделі необхідно провести моніторинг та аналіз виділених за останні роки коштів з місцевих бюджетів громад на протипожежні заходи створеної бази», - внесла пропозицію голова Жмеринської райдержадміністрації Інна Цимбал.

  «Це питання набуло ще більшої актуальності через збільшення в рази штрафів за невиконання правил пожежної безпеки на об’єктах усіх форм власності. На даний час ми маємо знати хто і скільки коштів виділив і чи є в громадах такі кошти. Тому що засновник закладу має нести відповідальність за фінансування та виконання протипожежних заходів».

  Інна Володимирівна звернулася до Руслана Богдановича та усіх присутніх з проханням спільно напрацювати пропозиції для винесення питання щодо фінансування протипожежних заходів на державний рівень, тобто прийняття Державної програми.

  На завершення Інна Володимирівна привітала присутніх від себе та від імені народного депутата Ірини Наумівни Борзової з величним святом - Днем Перемоги.