За результатами дослідження, опублікованими в медичному журналі The Lancet, ефективність вакцини AstraZeneca зростала до 81,3%, коли другу дозу вакцини вводили за 12 тижнів після першої.

  Завдяки таким висновкам низка країн світу змінила інтервали щеплення вакциною AstraZeneca.

  Наприклад, у Франції Вищий орган охорони здоров’я, з огляду на наявні дані про ефективність та імуногенність, що свідчать про позитивний вплив при збільшенні інтервалу між введенням доз, рекомендує інтервал від 9 до 12 тижнів.

  Постійний комітет з вакцинації в Інституті Роберта Коха в Німеччині зазначив, що для повної вакцинації необхідно введення двох доз вакцини AstraZeneca. Інтервал між двома щепленнями повинен становити 12 тижнів, якщо це можливо.

  Національний консультативний комітет Канади з імунізації рекомендував максимально збільшити кількість людей, які будуть щеплені першою дозою вакцини в умовах обмеженого постачання вакцин проти COVID-19, і щепити населення другою дозою за 4 місяці після першої.

  На сьогодні, спираючись на досвід цих країн, в Україні Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики також схвалила рекомендації збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини AstraZeneca (Covishield, SKBio) з 4 до 12 тижнів.

  Дізнавайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/ та за телефоном контакт-центру: 0 800 60 20 19.