На цьому тижні показники рівня поширення епідемії коронавірусу в Вінницькій області продовжують знижуватись, і область з 29 квітня 2021 року перейшла з «помаранчевої» в «жовту» зону епідемічної небезпеки. У зв’язку з цим послаблюються карантинні обмеження, відповідно до Постанови КМУ № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

  Але розслаблятися не треба, так як ситуація дуже хитка і не дотримуючись санітарно-епідемічних вимог, хвороба спалахне з новою силою. Кількість хворих на COVID-19 по Жмеринському районі суттєво не зменшилася, хворіє багато людей пенсійного віку, тому закликаємо бути обережними, обов’язково носити засоби індивідуального захисту в громадських місцях. Бережіть себе та своїх близьких.

  Жовтий рівень небезпеки передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, а саме:

  • дозволено проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв. метри площі, або з наповненістю залів понад 50% місць. Як ми пам’ятаємо, раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв. метрів площі;
  • дозволено відвідування закладів освіти групами більш, як 20 осіб;
  • дозволено перетин державного кордону водіям вантажних машин, автобусів, членам екіпажу, повітряних і морських суден, членам поїзних і локомотивних бригад;
  • можна буде проводити професійні матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць.
  • будуть працювати ресторани, кафе, бари та їдальні – до 24 години
  • у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати 1 особі на 10 кв метрів, у басейнах – не більше, ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп (раніше в спортзалах діяли умови перебування 1 особи на 20 кв. метрів загальної площі приміщення та заборонялась діяльність басейнів).