Голова Жмеринської райдержадміністрації Інна Цимбал взяла участь в селекторній онлайн нараді, яку проводив голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов. На нараді були присутні профільні керівники, які відповідають за протипожежний стан лісів, виконують заходи пов’язані з запобіганням та ліквідацією пожеж в екосистемах району.

  Голова ОДА Сергій Борзов акцентував увагу на важливості питання запобігання та протидії масовим пожежам в екосистемах області.

  Під час наради порушили питання щодо виконання заходів, спрямованих на запобігання пожежам у лісах підприємств, що координуються Вінницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

  Загальна площа земель лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні лісогосподарських та лісомисливських підприємств, становить 219,2 тис. га.

  Наразі в лісгоспах працюють 16 постійно діючих бригад, які здійснюють патрулювання лісових масивів щодо виявлення та притягнення до відповідальності порушників правил пожежної безпеки. У І кварталі 2021 року працівниками державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції проведено 83 рейди по виявленню порушників правил пожежної безпеки.

  За порушення вимог пожежної безпеки в лісах Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн, а на посадових осіб – від 4590 до 15 300 грн. У Частині ІІ Ст.77 КУпАП України йдеться про наступне: «Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян – від 4590 до 15 300 грн, на посадових осіб - від 10 710 до 30 600 грн».

  Також передбачена відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Зокрема, відповідно до Ст.77-1 КУпАП України, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян – від 3060 до 6120 грн; на посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

  Частина 2 Ст.77-1 КУпАП України передбачає, що ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян – від 6120 до 12 240 грн; на посадових осіб – від 21 420 до 30 600 грн.

  З червня 2021 року вступають в дію зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій.

  Зокрема, Статтею 96 Земельного кодексу України встановлюється обов’язок землекористувачів не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

  Саме на орендаря земельної ділянки покладено обов’язок виконувати встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки. Власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані забезпечувати захист земель від пожеж.

  За підсумками наради та висновків голови Вінницької ОДА Сергія Борзова, Інна Цимбал – голова Жмеринської РДА, наголосила: «Вкрай важливо інформувати населення про необхідність неухильного дотримання природоохоронного законодавства, адже безвідповідальність та недбале ставлення до навколишнього середовища може спричинити тяжкі наслідки як для стану довкілля, так і для самих громадян».

  Завідувачка сектору з оборонної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Наталія Яковець