Заступник голови райдержадміністрації Юрій Колесник взяв участь у нараді з представниками територіальних громад, що є в складі Перспективного плану територій Вінницької області, яка відбулась під головуванням директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Володимира Мережка.

  Юрій Вікторович доповів присутнім про хід проведення заходів щодо об’єднання територіальних громад в районі.

  На даний час, за результатами попереднього аналізу надходжень, спроможними територіальними громадами можуть бути лише Браїлівська селищна та Демидівська сільська ради.

  Разом з тим територіальними громадами Северинівської та Чернятинської сільських рад укладено договір про співробітництво у формі реалізації сільських проектів на які передбачено фінансування з державного фонду регіонального розвитку, з місцевого бюджету та партнерських коштів. Протягом року заплановано реалізацію проекту «Створення комунального кооперативного навчально практичного дорадчого центру територіального об’єднання Северинівської та Чернятинської сільських рад Вінницької області».

  Станом на 09.08.2016 року в районі об’єднані територіальні громади не утворені.

  Проводиться активна робота з питань виконання завдань, визначених Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

  Так, з метою сприяння підготовці пропозицій до перспективного плану формування територій громад Вінницької області в територіальних громадах Жмеринського району протягом 2015 року проведено обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад, вищезазначені питання виносились на розгляд сесій сільських та селищної рад.

  Протягом лютого – березня 2016 року на зборах – сходах громадян в населених пунктах району представниками райдержадміністрації проведено роз’яснення основних положень Закону.

  Розпорядженням голови райдержадміністрації від 09.02.2016 року №39 створено робочу групу із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час сприяння підготовці пропозицій щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад області (ділі – Робоча група) та затверджено Положення про Робочу групу.

  15 квітня 2016 року проведено засідання Робочої групи.

  18 травня 2016 року проведено консультації з представниками спроможних територіальних громад та громад, які можуть увійти до їх складу.

  25 травня 2016 року за участю членів Робочої групи, сільських та селищного голів району здійснено виїзд в Летичівську селищну об’єднану територіальну громаду Хмельницької області з метою вивчення досвіду роботи щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

  26 травня проведено робочу зустріч керівництва Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування з сільськими та селищним головами району з питань децентралізації влади.

  27 липня за участю керівника та консультантів Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України відбулася семінар – нарада з сільськими та селищним головами з питань перспективності впровадження реформи децентралізації влади та формування спроможних територіальних громад.

  За результатами нарад та консультацій територіальні громади Жмеринського району не підтримали пропозиції до Перспективного плану формування територій громад області, схваленого рішенням 38 сесії 6 скликання обласної Ради від 24 червня 2015 року №894.

  З метою вивчення змін до перспективного плану формування територій громад області на 2017 рік доручено сільським та селищному головам за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади до 01.09.2016 року провести детальний аналіз надходжень та витрат на утримання мережі закладів територіальної громади, враховуючи перспективи добровільного об’єднання територіальних громад, згідно чинного законодавства та надати райдержадміністрації остаточні пропозиції до перспективного плану формування територій громад області.