Триває десятий день вакцинальної кампанії в Україні. За цей час більше 10 тисяч людей отримали щеплення проти COVID-19. Це, перш за все, працівники антиковідних лікарень, та військові на фронті.

  Українців вакцинують препаратом AstraZeneca (Covishield) виробництва Індійського інституту сироватки крові. Вакцина прибула в ампулах, що містять 10 доз кожна. Темпи імунізації населення України щодня зростають, кількість щеплень збільшується, проте, через непередбачувані обставини, можуть залишитися невикористані дози.

  Щоб такого не траплялося та для того, щоб популяризувати кампанію з імунізації, у Міністерстві охорони здоров’я дозволили залишковими дозами щепити громадських діячів та лідерів суспільної думки. Уже вакцинувалися та своїм прикладом закликали робити це інших: Президент України Володимир Зеленський, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

  Вперше вакцинацію провели у прямому ефірі центрального українського телеканалу. Вакциною Astrazeneca (Covishield) щепили співачку Руслану Лижичко, шоумена Олександра Педана, лікарку-інфекціоністку та експертку Unicef Катерину Булавінову, чемпіона світу зі стронґмену Сергія Конюшка, телеведучу Наталію Мосейчук та Сергія Дуброва, експерта МОЗ, Президента Асоціації анестезіологів України, доктора медичних наук.

  Те, що особистий приклад важливий для імунізації населення, розуміють в усіх регіонах України: вакцинуються очільники міст та областей, активісти громадських об’єднань та місцевих центрів громадського здоров’я. Учора на Закарпатті власним прикладом закликали вакцинуватися голова облдержадміністрації Анатолій Полосов, лідер гурту Rock-H Віктор Янцо, солістка гурту “Марина і Компанія” Марина Полончак та шоумен Золтан Вайда.

  Днями на Тернопільщині вакцинувалася активістка громадського об’єднання “Батьки за вакцинацію” Богдана Пруська.

  "Ми живі-здорові, щеплення як щеплення, нічого надзвичайного. Рука не болить, температури немає. Як кажуть, показую приклад і всіх запрошую, це не страшно, це безпечно і, маю надію, буде ефективно", - розповідає Богдана.

  Нагадаємо, що вакцина, якою щеплюють в Україні схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз, Канада та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

  Дізнайтеся більше про імунізацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Запишіться в чергу на вакцинацію на сайті чи у мобільному додатку «Дія», або за номером гарячої лінії 0 800 60 20 19.