Зимові забави на льоду можуть бути дуже небезпечними. Щорічно через власну легковажність страждають любителі рибалки, необережні дітлахи та дорослі. Щоб не провалитися під лід, потрібно дотримуватися елементарних правил безпеки. Якщо ж уникнути лиха не вдалося, і людина опинилася у воді, слід не панікувати та діяти швидко.

  Як самостійно вибратися з крижаної пастки або допомогти іншому, інформує сектор з оборонної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації.

  Якщо ви провалилися під лід, не панікуйте, не робіть різких рухів, намагайтеся стабілізувати дихання. Необхідно широко розкинути руки в сторони і постаратися зачепитися за кромку льоду, щоб не пірнути з головою. Якщо це можливо, перебратися до того краю ополонки, де течія не захопить під лід.

  Далі потрібно обережно, без різких рухів, наповзаючи грудьми лягти на край льоду, закинути на нього одну, а потім іншу ногу. Після цього повільно відкотитися від кромки і повзти до берега.

  Щоб витягти з води людину, яка провалилася під лід, необхідно взяти довгу палицю, дошку або мотузку. Можна зв’язати шарфи, ремені або одяг.

  Підповзати до ополонки потрібно дуже обережно, широко розкинувши руки. Краще підкласти під себе лижі або дошку, щоб збільшити площу опори і повзти на них.

  За 3-4 метри до потерпілого протягнути йому палку або мотузку. Ні в якому разі не можна подавати руку - рятівник ризикує сам провалитися під лід.

  Далі слід обережно витягнути потерпілого на лід і разом поповзом вибиратися з небезпечної зони. Відвести його в тепле приміщення та викликати «швидку». Поки лікарі їдуть, переодягнути його в сухий одяг.

  Якщо ви провалилися під лід, не панікуйте та не робіть різких рухів