Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час виступу у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя» заявила, що Україна має унікальний шанс реформувати судову систему.

  «Громадяни мають боротися за незалежну й ефективну судову систему, адже це є запорукою незалежності. У найближчі роки ми маємо унікальний шанс за наявності політичної волі президента реформувати судову систему і рухати Україну до ЄС і НАТО», - зазначила Стефанішина.

  «Судова реформа – мати всіх реформ. Коли ми говоримо про наші євроатлантичні прагнення і бажання зшити себе із західним світом, ми говоримо про зрозумілі всім критерії функціонування ринкової економіки, верховенства права, ефективності інституцій та державного управління. Ми можемо багато говорити як ефективно ми виконуємо угоду про Асоціацію, доступ України до ринку Євросоюзу, але коли в країні немає довіри до судової системи такі звершення певним чином нівелюються. Ми вже побудували ефективну систему безоплатної правової допомоги, створили велику кількість незалежних судових інституцій, Верховний суд, Вищий антикорупційний суд. Але роботи попереду ще багато», - підкреслила віцепрем'єр-міністерка.