Парламент готується прийняти законопроєкт про енергоефективність. Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка» повідомив народний депутат України, голова підкомітету ВРУ з питань енергозбереження та енергоефективності Сергій Нагорняк.

  «В парламенті був зареєстрований базовий законопроєкт про енергоефективність, який пройшов уже наш комітет і був схвалений комітетом. Сподіваюся, що найближчим часом парламент прийме законопроєкт про енергоефективність», – сказав депутат.

  За його словами, це буде сприяти енергонезалежності України.

  «Що таке енергонезалежність України. Це в першу чергу збільшення газовидобутку, який забезпечить на 100% потреби населення, 100% потреб комунальних підприємств, комерційного сектору. Повернення у державну власність облгазів через націоналізацію цих підприємств. Стала робота Національної енергетичної компанії Енергоатом і робота всіх 15 енергоблоків та добудова 3 та 4 енергоблоку Хмельницької атомної електростанції», – перерахував Нагорняк.

  Також він вважає, що необхідно забезпечити будівництво нових гідроакумулюючих електростанцій і нових гідроелектростанцій та збереження тих обленерго, які ще знаходяться у державній власності.

  «Маємо інвестувати значні кошти в енергоефективність, тільки після цього ми насправді станемо енергоефективними», – зазначив Нагорняк.

  Енергонезалежність має призводити до кращого життя українців. Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Платіжка».

  «Боротьба за енергонезалежність. Вона, з одного боку, має призводити до сильнішої держави. До держави, яка може захищати свою країну. Держави, яка може захищати своїх громадян. З іншого боку, зрозуміло, що енергонезалежність має призводити до кращого життя українців», - зазначив він.

  Міністерство енергетики України вважає, що для енергонезалежності держава має бути з ринковою економікою, чесною конкуренцією операторів. Також вона має захищати споживачів.

  «Як ми бачимо це майбутнє? Енергонезалежне майбутнє. З одного боку, так, мають бути ринкові ціни. Ми є країна з ринковою економікою, яку визнають всі у світі. Ринкова економіка закладена у законодавство України. З іншого боку, важливо, щоб так само як це роблять у цивілізованих країнах, держава робила все необхідне для того, щоб конкуренція була чесною, бо чесна конкуренція відповідає інтересам споживачів», - додав він.

  За словами Юрія Вітренка, держава має захищати від “зловживань на ринку і не перекладати неефективність на споживачів”.

  «Є так звані природні монополії. Тобто, є сегменти енергетичного ринку, де може і має бути конкуренція, але є природні монополії. Наприклад, оператори розподілу газу та електроенергії. Немає економічного сенсу будувати дві труби, які підводять газ до оселі українців. Або дві лінії електропередач. Але тарифи таких монополій мають бути справедливими, вони мають регулюватися. І тут ми ще маємо повною мірою якраз запровадити європейські правила, зокрема, які роблять так, щоб ці тарифи відображали витрати ефективного оператора, а не будь-якого оператора, який може бути неефективним», - сказав т.в.о. Міністра енергетики.

  Також він зазначив, що для українців передбачені пільги та субсидії для оплати комунальних послуг.

  «І дуже важливо, щоб ми захищали тих, хто не може платити повну ринкову ціну і повні ринкові тарифи. Для цього передбачені монетизовані пільги та субсидії, щоб люди отримували гроші, які вони б могли використовувати для того, щоб оплачувати ринкові тарифи і ринкові ціни», - підсумував він.

  • Долучайтесь до трансляції: https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30/videos/225536959245482 #forum_ukraine30 #україна30 #платіжка

  Україна зможе залучити зовнішні та внутрішні інвестиції у сферу газовидобутку. Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка» повідомив виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук.

  «Ключовими для залучення інвестицій є декілька факторів. По-перше, це зрозумілі правила гри. Якщо ми говоримо про європейський вибір України, то це європейські правила. Залучення найкращого досвіду з Європи, для того, щоб внутрішні правила відповідали європейським трендам», - сказав Сахарук.

  Також він відзначив важливість формування незалежного професійного регулятора ринку.

  «Мало написати добрі правила, потрібно забезпечити виконання їх та покарання тих, хто їх не виконує. Для цього потрібна досить професійна команда регуляторів. Це мають бути люди, які мають великий досвід і мають можливість безупереджено забезпечити чітке виконання правил всіма учасниками ринка. Тільки в цьому випадку інвестори побачать сигнал, побачать, що вони можуть вкласти гроші і ці гроші будуть захищені», – вважає виконавчий директор ДТЕК.

  Ще одним стимулом залучення інвестицій він назвав державну підтримку інвесторів.

  «Далі є важливою державна політика. Держава має гарантувати інвесторам те, що правила є, регулятор працює, і якщо є проблеми, то держава стане на бік інвестора для того, щоб захистити ці гроші», – сказав Сахарук.

  • Долучайтесь до трансляції: https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30/videos/225536959245482 #forum_ukraine30 #україна30 #платіжка