В умовах погіршення демографічної ситуації в країні, зниження життєвого рівня більшої частини населення і погіршення репродуктивного здоров’я особливої уваги заслуговують питання планування сім’ї як передумови до зниження материнської та дитячої смертності, профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом, збереження здоров’я жіночого населення репродуктивного віку.

  На жаль, в Україні основним методом регулювання народжуваності залишається аборт. При цьому ускладнення після аборту спостерігаються у кожної третьої жінки, у першовагітних їхня частина досягає 40%.

  Один із шляхів зниження кількості абортів – широке впровадження способів контрацепції. Використання контрацептивів в Україні недостатнє в зв’язку з недосконалою системою інформування населення та низьким рівнем сексуальної культури.

  Постановою КМУ від 13.09.1995 р. було прийнято Національну програму «Планування сім’ї». Планування сім’ї передбачає, зокрема, інформування та консультування населення з питань планування, забезпечення засобами контрацепції, лікування спадковості та сексуальних розладів і патологічного клімаксу.

  У Жмеринській центральній районній лікарні на базі жіночої консультації діє кабінет планування сім’ї, куди може звернутися жіноче населення міста та району з питаннями щодо репродуктивного здоров’я, планування сім’ї та іншими проблемами. Там завжди раді бачити вас.

  Л.Паламарчук, лікар-гінеколог кабінету планування сім’ї КУ «Жмеринська ЦРЛ»