Сьогодні, 2 лютого, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в режимі онлайн відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2021 році заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Вінницьку область представляла перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна.

  На засіданні оргкомітету піднімались питання про організацію на загальнодержавному та місцевому рівнях заходів пам’яті та вшанування ліквідаторів – чорнобильців, проведення культурно-мистецьких та освітніх акцій.

  Окремо йшлося про підвищення соціальних стандартів для чорнобильців:

 • пенсійне забезпечення: збільшення пенсій інвалідам-ліквідаторам та потерпілим;
 • пільгова медична допомога: диспансерізація постраждалих, оздоровлення, закупівля санаторно - курортних путівок;
 • надання натуральної та грошової допомоги малозабезпеченим постраждалим громадянам та їх дітям;
 • фінансування різного виду компенсацій тощо.

  «На Вінниччині вже розпочато підготовку до відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи,- коментує Наталя Заболотна.- Ведеться системна робота з профільними департаментами та Координаційною радою громадських організацій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи м. Вінниці та Вінницькій області. За результатами сьогоднішнього засідання оргкомітету на державному рівні, ми відкоригуємо обласний план заходів за блоками: соціальний захист, охорона здоров’я, культурна та освітня сфери, робота з молоддю. Усе це ми сформуємо у конкретну програму дій, щоб у цьому році, як ніколи, звернути увагу на проблемні моменти і сприяти їх вирішенню. З іншого боку, маємо на гідному рівні віддати шану і повагу тим, хто віддав найдорожче – здоров’я, чи навіть життя, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської катастрофи, а також підтримати тих, хто живе поряд з нами».

  Варто зазначити, що у Вінницькій області станом на 01 січня 2021 року проживає 17 тисяч 320 громадян з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі:

 • учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 4 011 осіб;
 • потерпілих громадян - 12 121чол; потерпілих дітей - 9 079;
 • дружин (чоловіків) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи - 1127;
 • учасників ліквідації інших ядерних аварій і катастроф, військових навчань із застосуванням ядерної зброї – 61чол.

  Відповідно до місцевих програм соціального захисту населення в 2020 році постраждалим громадянам:

 • надано пільги на медичне обслуговування на суму 4 млн 100 тис. 809 грн. в тому числі з обласного бюджету - 2 млн 543 тис. 457 грн та з інших місцевих бюджетів - 1 млн 557 тис. 352 грн. (3млн 717 тис 732 грн - ліки, 383 тис.77 грн. - зубопротезування (183 особи)
 • 195 особам надана компенсація за проїзд до будь-якого населеного пункту України та у зворотньому напрямку на суму 118 тис. 604 грн.
 • 4 громадянам придбано путівки на санаторно-курортне лікування на суму 30 тис. 800 грн. (1-м. Бершадь, 3 –м. Тиврів)
 • 96 дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, виплачена щорічна допомога на суму 1 млн 717 тис. 180 грн.
 • матеріальна допомога, придбані подарунки - 832 тис 620 грн., в тому числі: 3 вдовам - м. Вінниця (ремонт помешкань на суму 107 250.85 грн.)