Кабінет Міністрів України планує підвищити середній розмір пенсій в жовтні-листопаді 2016 року. Про це в ефірі телеканалу «NewsOne» повідомив Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко. «Ми зараз розробляємо програму "осучаснення" пенсій . Адже пенсії від 1300 грн. до 3000 грн. не підвищувалися останні 3-4 роки.

  Ми зараз шукаємо ресурс для того, щоб з жовтня-листопада провести осучаснення для цих категорій громадян», - сказав він.

  За словами Павла Розенка, весь додатковий ресурс, який дає економіка, Уряд спрямовує на підвищення соціальних стандартів, у тому числі пенсій. «Як тільки ми отримали додатковий ресурс, відразу прийняли рішення, що розмір мінімальної пенсії буде підвищено двічі протягом року – з 1 травня 2016 року і з 1 грудня 2016 року. Більш того, з 1 грудня підвищення відбудеться не на 5%, як планувалося раніше, а на 10%», - зазначив він, додавши, що за попередні два роки соцстандарти підвищувалися лише 1 раз.

  Павло Розенко нагадав, що з 1 липня було скасовано оподаткування пенсій для більш ніж 300 тисяч пенсіонерів. Щодо оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, Віце-прем'єр зазначив, що ця програма діє до кінця 2016 року. «Якщо ми побачимо, що фінансовий стан Пенсійного фонду дає нам можливість відмовитися від цієї програми, ми це зробимо», - підкреслив він.