Відповідну постанову Кабінет Міністрів прийняв 09 грудня 2020 року.

  Цей Порядок визначає механізм забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти, а саме: пристроями, обладнанням, засобами та технологіями, що використовуються з технічною, дидактичною, методичною, функціональною, навчально-розвивальною, ігровою, комунікативною метою для покращення навчальної діяльності та розвитку навичок комунікації.

  Варто зазначити, що забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти здійснюється за рахунок державного та місцевих бюджетів, коштів засновників таких закладів, інших джерел, не заборонених законодавством.

  Якщо у закладі освіти є декілька осіб з особливими освітніми потребами з однаковими категоріями особливих освітніх потреб, тоді за погодженням з їх батьками (іншими законними представниками) можлива закупівля додаткових засобів для навчання, зокрема спеціальних засобів для корекції психофізичного розвитку, для спільного користування.

  Відповідно до Порядку, забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами у спеціальних закладах освіти здійснюється комплексно шляхом утворення в закладах відповідно до положень про такі заклади спеціальних відділень корекційно-розвиткової роботи (кабінетів, кімнат, класів, майстерень тощо), обладнаних з урахуванням особливих освітніх потреб здобувачів освіти, а також надання допоміжних засобів для навчання, передбачених для індивідуального користування особам з особливими освітніми потребами у висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

  Заклад освіти організовує та забезпечує належне використання, збереження, облік та інвентаризацію придбаних допоміжних засобів для навчання відповідно до законодавства.

  Крім того, допоміжні засоби для навчання особи з особливими освітніми потребами, що зазначені в індивідуальній програмі розвитку та призначені для індивідуального користування, можуть надаватися в тимчасове користування її батькам (іншим законним представникам) або такій особі особисто (у разі її повноліття) на підставі договору про безоплатне користування матеріальними цінностями, типова форма якого затверджується МОН, та акта приймання-передачі в тимчасове користування матеріальних цінностей.

  Детальну інформацію щодо порядку отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати також консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.

  • Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги 21021, Україна, м. Вінниця, вул. Порика, 29 Телефон / факс: (0432) 56-01-80; 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593; Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Барське бюро правової допомоги м. Бар вул. Героїв Майдану, 6 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Тел.: (04341) 2-15-55
  • Вінницьке бюро правової допомоги м. Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 17 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Тел.: (0432) 66-14-72
  • Жмеринське бюро правової допомоги м. Жмеринка вул. Валерія Брезденюка, 19 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Тел.: (04332) 2-28-08
  • Тиврівське бюро правової допомоги смт Тиврів вул. Шевченка, 5 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Тел.: (04355) 2-15-77