Відповідно до статей 16, 21, 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та статей 31, 32 Лісового кодексу України, з метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних лісових насаджень у лісових масивах області в передноворічний період 2021 року:

  1. Вінницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства спільно з Вінницьким обласним комунальним спеціалізованим лісогосподарським підприємством «Віноблагроліс», Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області, Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області та районними державними адміністраціями:

  1) утворити штаби та рейдові групи з організації і проведення охоронних заходів, до складу яких включити представників лісогосподарських підприємств, Національної поліції, екологічної інспекції, Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації;

  2) вживати заходів щодо виявлення фактів незаконного перевезення та вирубування новорічних дерев у лісових насадженнях лісового фонду області, особливо на ділянках хвойних лісових культур у масивах, що прилягають до населених пунктів;

  3) організувати заходи з дотримання суб’єктами господарювання вимог наявності маркування заготовлених дерев хвойних порід самоклейними етикетками.

  2. Вінницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства, Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс», районним державним адміністраціям провести роз’яснювальну роботу в місцевих засобах масової інформації щодо доведення до населення вимог природоохоронного законодавства та порядку придбання новорічних дерев.

  3. Вінницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства проаналізувати стан виконання завдань, встановлених даним розпорядженням, та надати узагальнену інформацію обласній державній адміністрації до 21 січня 2021 року.

  4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника Голови обласної державної адміністрації Сергія Здітовецького.

  Голова обласної державної адміністрації Сергій БОРЗОВ