На жаль останнім часом почастішали випадки жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, і тисячі українських дітей страждають від жорстокого поводження.

  За результатами анонімного опитування, проведеного працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації серед учнів загальноосвітніх шкіл району зі 100% опитуваних 30% скаржаться на відсутність взаєморозуміння з батьками, до 15% - застосовуються фізичні міри покарання. Майже всі із числа опитаних дітей, бажають відчувати з боку батьків більше уваги та турботи.

  Часто батьки замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі і іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтесь наступними порадами:

  Подавайте дітям приклад хорошої поведінки

  Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.

  Змінюйте оточення, а не дитину

  Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

  Висловлюйте свої бажання позитивно

  Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.

  Висувайте реальні вимоги

  Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.

  Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням

  В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.

  Обирайте виховання без побиття та крику

  На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.

  Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.

  Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір

  Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.

  Прислуховуйтесь до того, що говорить

  Ваша дитина Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.

  І головне - пам'ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини.

  Головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації О.Грубська