Позачергове засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Жмеринського району відбулось, 15 жовтня 2020 р, в режимі онлайн. Голова районної комісії, голова райдержадміністрації – Святослав НІКОЛАЙЧУК повідомив присутніх про погіршення епідемічної ситуації внаслідок поширення на території Жмеринщини гострої респіраторної хвороби COVID -19, а саме, у місті Жмеринка. З початку епідемії, станом на 15 жовтня 2020 року у Жмеринському районі захворіло 289 осіб, одужало 220 і 5, на жаль, померло.

  Про ситуацію щодо заповнення ліжок в інфекційному відділенні поінформував заступник головного лікаря КНП «Жмеринська ЦРЛ» Віталій МИДВЕДЦЬКИЙ. На сьогодні там перебуває 89 хворих, з них 46 з підтвердженим діагнозом COVID -19 та 43 - з підозрою. Крім того, в стаціонарі перебуває 128 осіб хворих на пневмонію.

  Головуючий озвучив та обговорив з присутніми всі нагальні проблеми, які є на даний час в лікарні, зокрема, розбудова кисневої мережі та забезпечення хворих киснем, наявність реактивів для діагностики ІФА, забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту, розбудова приймального відділення, а також початок опалювального сезону в лікарнях та інших закладах соціальної сфери.

  Увагу голови також не оминув «процес байдужості» організаторів та учасників заходів, які проводяться без дотримання санітарно-епідемічних вимог. Про посилення відповідальності за дотримання умов карантину, голову комісії, підтримали всі присутні.

  За результатами доповіді головного спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації Жанни ТВЕРДОХЛІБ, комісією рекомендовано провести осінні канікули, в період з 19 по 30 жовтня 2020 року включно, змінивши структуру навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах району.

  За результатами обговорення комісія вирішила:

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами, внесеними постановою КМУ від 13 жовтня 2020 року № 956 та враховуючи п. ІІ Протоколу № 67 від 13 жовтня 2020 року обласної комісії з питань ТЕБ та НС, посилити протиепідемічні заходи на території району. Також, заборонити закладам культури району проведення культурно-масових, спортивних заходів до покращення епідемічної ситуації. Начальнику відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Юрію РУБАНУ забезпечити виконання рішення комісії.

  Слід зазначити, що вищевказаною постановою КМУ від 13 жовтня 2020 року в Україні продовжено адаптивний карантин до 31 грудня 2020 року та посилено вимоги щодо його дотримання.

  Від понеділка, 19 жовтня 2020 року почне діяти нове епідемічне зонування – м.Жмеринка та Жмеринський район віднесені до «помаранчевої» зони.

  Секретар комісії - завідувачка сектору з питань оборонної роботи, ЦЗ та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Наталія ЯКОВЕЦЬ