Якщо дитина жаліється на біль в животі, тошноту, головний біль, якщо вона стає блідою, капризною, погано їсть та спить, слід задуматись - чи немає у дитини глистів?

  І така підозра має місце: гельмінтози часто протікають з подібними симптомами. Звичайно, необхідно звернутися до лікаря, провести необхідні обстеження та пролікуватись.

  Від деяких видів гельмінтозів непросто позбавитись. А ще біда в тому, що часто діти ,вилікувавшись, заражаються знову і знову.

  Де і як заражаються гельмінтами?

  Як показують дослідження, гельмінти найчастіше загрожують дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. Існує і така закономірність: чим гірший санітарно – гігієнічний стан об’єкту, двору, території - тим більший ризик захворювання дітей гельмінтозами, зокрема аскаридозом та ентеробіозом. Такі види гельмінтів найбільш поширені в нашій місцевості.

  Найпершим джерелом інвазії служить грунт та пісок. В місцях, де немає каналізації, а розташовані невпорядковані вигрібні ями та надвірні туалети – яйця гельмінтів, виділяючись з фекаліями хворої людини, потрапляють в грунт. Нерідко яйця аскарид виявляються в піску дитячих ігрових майданчиків, який можуть забруднювати тварини –коти і собаки. Тому, шановні батьки, тільки-но дитина прийшла з прогулянки - прослідкуйте, чи вимила вона руки.

  Значну роль в передачі гельмінтів відіграють руки, які забруднюються яйцями глистів під час роботи на городі чи присадибній ділянці.

  Важливим джерелом гельмінтів є немиті або неякісно миті ягоди, овочі, фрукти. Особливо часто яйця гельмінтів виявляються на полуницях, тому що деякі садоводи використовують воду для поливу грядок із стоячих водоймищ.

  Чималу роль в розповсюдженні гельмінтозів відіграють мухи. В сухі, жаркі дні біля ям з відходами та нечистотами рояться мухи, які потім розносять яйця гельмінтів . А привабливими для них насамперед є харчові продукти.

  Як же попередити ураження гельмінтами? Умови дуже прості. Якщо ви вийшли на прогулянку з дитиною - слідкуйте, щоб діти не брали в рот пальці, іграшки, інші речі, підняті з землі.

  Після гри надворі, відвідування туалету, перед їжею прослідкуйте, чи вимили діти руки з милом.

  Боріться з мухами, не залишайте відкритими харчові продукти, відра для збору сміття, обладнайте вікна сіткою .

  Дитячі пісочниці в дворах будинків та дитячих садків треба утримувати в чистоті ,закривати на ніч, заборонити вигул собак біля пісочниць.

  Необхідно слідкувати за належним санітарно – гігієнічним станом туалетів та вигрібних ям.

  Велике значення має миття та термічна обробка овочів, зелені, фруктів, що вживаються в сирому вигляді. Рослинні продукти перед вживанням необхідно промити чистою проточною водою, а ще краще опустити в кип’яток на 2-3 секунди і потім промити проточною водою. Термічна обробка продуктів повинна проводитись перед їх вживанням.

  Якщо в сім’ї є дитина, уражена гельмінтами – обов’язково потрібно її пролікувати. Під час лікування дотримуйтесь правил особистої гігієни: старанно мийте руки з милом після сну, перед їжею, після відвідування туалету, коротко обрізайте дитині нігті, щоденно обробляйте горщик, унітаз кип’ятком, а також віники, відра, ганчірки, що використовуються для прибирання, прасуйте натільну та постільну білизну дитини.

  Діти, вражені гельмінтами, частіше хворіють різними інфекціями. До того ж гельмінти послаблюють організм та знищують імунітет.

  Вже в поточному році виявлено 2 дітей, уражених лямбліями та 60 дітей з ентеробіозом та аскаридозом. Тому, шановні батьки, бережіть здоров’я своїх дітей.