На місцевих виборах в жовтні 2020 року вперше зможуть проголосувати тимчасово переміщені особи з Донбасу, які не мають постійної реєстрації. А також інші охочі, які постійно живуть не там, де офіційно зареєстровані.

  З початку збройного конфлікту на сході нашої країни до нашого району з Луганської та Донецької областей переїхали на проживання 157 мешканців, з яких 128, при бажанні, зможуть скористуватись наданим державою правом участі у виборах.

  Раніше законодавство дозволяло змінити місце голосування тільки на виборах президента та парламенту. Місцеву владу могли обирати тільки ті, хто реально зареєстрований в конкретному селі чи місті.

  В розділі ХХХХІІ Прикінцевих та перехідних положень нового Виборчого кодексу викладена в новій редакції ст.20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» « Порядок звернення виборця за власною ініціативою до органу ведення Реєстру щодо зміни його персональних даних».

  Тепер для зміни виборчої адреси потрібно особисто звернутись до органу ведення реєстру виборців (відділ ведення Державного реєстру виборців Жмеринської райдержадміністрації) й надати один з документів, що підтверджує фактичне проживання.

  Або подати заяву через особистий кабінет виборця за допомогою електронного сервісу для зміни виборчої адреси онлайн на офіційному вебсайті Державного реєстру виборців та підвантажити один з наступних документів:

  • довідку ВПО; -договір оренди житла;
  • документ про право власності на житло;
  • документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою;
  • документ, що засвідчує перебування у шлюбі або у родинних відносинах з особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою;
  • документ, який засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою.

  Ідентифікація та підпис заяви здійснюються за допомогою електронного підпису.

  Згідно нового Виборчого Кодексу внутрішньо переміщені особи можуть змінити адресу для голосування в цьому році до 9 вересня та після зміни адреси прийняти участь у голосуванні.

  Змінити виборчу адресу посеред виборчої кампанії чи перед днем голосування не дозволено.

  Управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації