Починаючи з 1 липня 2016 року виплата пенсій (щомісячно довічного грошового утримання), усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, довічних грошових стипендій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, Фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та марежу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства „ Державний ощадний банк України”.

  Кабінет міністрів України ухвалив рішення, що для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплат їм пенсій здійснюється емісія (виготовлення) платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями. При цьому якщо особа одержить таке посвідчення, то пенсійне посвідчення загальновстановленого зразка їй не видається.

  Електроне пенсійне посвідчення виготомлятиметься на ім’я особи, якій призначено пенсію. У новому документі зазначатиметься графічна та електрона інформація про власниката його електроний цифровий підпис.

  Виготовлення електронного посвідчення здійснюватиметься на підставі заяви пенсіонера, поданої до територіального органу Пенсійного фонду України, протягом 30 робочих днів із дня прийняття такої заяви. Такий документ видаватиметься у вказаному в заяві відділенні банку особисто пенсіонером.

  Разом з електронним посвідченням видаватиметься інструкція про його використання.

  Нове пенсійне посвідчення як платіжна карта діятиме до трьох років за умов, що фізична ідентифікація одержувача пенсії у відділеннях банку відбуватиметься перші два рази кожні шість місяців, а надалі – кожні дванадцять місяців. Загалом таке пенсійне посвідчення використовується як платіжна карта до закінчення строку її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії.