Відповідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (ВХ-16228/-20 від 27.08.2020р), за результатами розслідування 2-х випадків захворювання на ботулізм з 3-ма постраждалими (хворі зареєстровані у Харківській та Луганській областях), які пов’язані з вживанням риби в’яленої (лящ) у серпні поточного року встановлено, що, відповідно до представлених документів, постачальником рибної продукції до місцевих операторів ринку є ФОП Шипко Ярослав В’ячеславович, який зареєстрований у м. Києві. У наданих документах зазначено, що пункт навантаження продукції: вул. Промислова, 18, с. Луб’янка, Бородянський район, Київська область, але фактично у даному селі така адреса відсутня.

  Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві під час розслідування встановлено, що за зазначеною у супровідних документах адресою відсутні будь які відомості щодо провадження господарської діяльності ФОП Шипко Ярославом В’ячеславовичем, у тому числі за номером телефону, вказаним в реєстрі, встановити зв'язок не вдалося. Зазначений суб’єкт господарювання у Реєстрі операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, Державному реєстру потужностей операторів ринку відсутній.

  Враховуючи зазначене та з метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм, просимо суб’єктів господарювання, що здійснюють обіг риби та рибопродуктів, в разі виявлення продукції ФОП Шипко Я.В та ФОП Цирковнюк А.О. (адреса потужностей: вул. Чкалова, 1-б, с. Луб’янка, Бородянський район, Київська обл., номер експлуатаційного дозволу 10-22-20 FP від 12.04.2012) припинити її обіг та повідомити Жмеринське районне управління за тел. (04332 ) 2-16-81 для встановлення її походження.