Пропонована стаття буде корисна тим підприємцям, які вирішили припинити свою підприємницьку діяльність і замислюються про закриття. Як свідчить практика, кожен підприємець, який прийшов замовити послугу ліквідації, виявляється не готовими до проходження цієї процедури. Спочатку проводяться підготовчі роботи і тільки після цього слід починати процедуру закриття.

  Процедура закриття - це індивідуальний шлях кожного підприємця. Шлях, пов'язаний зі збором ряду документів і довідок.

  Для закриття ПП також, як і раніше, достатньо подати державному реєстратору наступні документи:

  • • заява на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
  • • оригінал паспорту;
  • • довіреність, якщо документи подає представник підприємця.

  В результаті прийняття документів, держреєстратор видає повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

  І все! Тобто процедура припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця складає 1 (один) день!

  Різниця зі старим порядком тут полягає в тому, що в ході закриття ФОП Вам не потрібно за власною ініціативою ходити до інспектора та стояти у нього "над душею" в очікуванні довідок. Необхідно просто вчасно реагувати на запити щодо надання документів та пояснень.

  Зазначені вище зміни до законодавства прийняті у зв’язку з приходом законодавця до розуміння, що фізична особа підприємець, на відміну від юридичної особи, нікуди "не пропадає", а залишається після завершення процедури закриття ФОП "просто" в статусі фізичної особи без приставки підприємець. Проте, відповідальність по своїх зобов’язаннях, які виникли під час ведення такою особою підприємницької діяльності, залишається.

  Що потрібно щоб закрити підприємця за один день:

  1. Фізична особа-підприємець або уповноважена ним особа надсилає державному реєстратору реєстраційну картку, в якій вказується про рішення припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем;
  2. При подачі документа для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, складається опис, після чого, копія опису надсилається поштою заявнику з відміткою про дату надходження;
  3. В журналі обліку реєстраційних дій робиться відмітка з датою подачі підприємцем документа про припинення підприємницької діяльності;
  4. Державний реєстратор зобов'язаний не пізніше дня наступного від дати подання документа, внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, в той же день заявник отримає повідомлення про внесення такого запису до реєстру.

  На цьому процедура закінчена - по суті, зведена до одного дня. Але поки підприємець не пройде перевірки в контролюючих органах, він не знімається з обліку в податковій, пенсійному фонді (інших соціальних фондах). Зміни в порядок перевірок у зв'язку з таким закриттям не внесені. Відповідно, подача заяви держреєстратору послужить підставою для позапланової перевірки.

  З викладеного вище, очевидно, що без попередньої перевірки не слід починати процедуру ліквідації. Потрібно обов'язково переконатися в тому, що підприємець готовий до процедури закриття. Для цього рекомендується провести попередній аудит документації та звітності.

  Жмеринське об’єднане УПФУ Вінницької області