Управління соціального захисту населення райдержадміністрації продовжує прийом заяв від фізичних осіб-підприємців, які мають дітей віком до 10 років, та обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, для виплати допомоги на дітей.

  Станом на 25.05.2020 року в районі таку допомогу уже призначено 27 ФОПам.

  Допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які:

  • сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи - підприємця; або
  • зареєструвалися як фізичні особи - підприємці у січні - березні 2020 р.; або
  • отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Допомога на дітей призначається і виплачується також фізичним особам - підприємцям, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

  Допомога призначається одному з батьків на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, і виплачується щомісячно за повний місяць. Станом на 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років становить 1779,00 грн., від 6 до 10 років – 2218,00 грн.

  Право на допомогу надається батькам, які отримують будь-які види соціальних допомог, окрім тих, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на зазначену дитину. У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, отримувач допомоги на дітей зобов’язаний протягом трьох робочих днів повідомити про це управління соціального захисту населення.

  Для призначення допомоги на дітей необхідно надіслати/подати управлінню соціального захисту населення заяву у паперовій формі або електронній формі із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку (для цього слід відкрити рахунок для соціальних виплат чи «підв’язати» наявний) та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

  На сайті Мінсоцполітики запрацював онлайн-сервіс для електронного звернення щодо допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua .

  Ще->