На порядок денний наради з сільськими та селищним головами, яка відбулась 12 червня в стінах Жмеринської РДА було винесено ряд важливих для життєдіяльності району питань.

 В нараді взяли участь керівництво РДА, керівники районної ради, очільники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови селищної та сільських рад.

  Голова райдержадміністрації Святослав Ніколайчук ознайомив присутніх із кадровими змінами, що відбулись в період карантину.

  Зокрема, представив загалу свого заступника Віктора Мурашка – депутата районної ради та провідного інспектора відділу ЖКГ, архітектури та інфраструктури РДА Євгенія Дубового.

  Першим розглянули питання про стан об’єднання територіальних громад .

  Наразі Святослав Володимирович повідомив, що 6 травня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про затвердження Перспективного плану формування територій Вінницької області, в якому визначено, що на території Жмеринщини планується створення трьох об'єднаних громад - Жмеринської, Северинівської та Станіславчицької, до яких увійдуть прилеглі до них села району.

  Тому, тепер основне завдання сільських, селищного голів юридично пройти всю процедуру приєднання до об’єднаної територіальної громади визначеної для них Перспективним планом та спрямувати всі зусилля на розвиток своєї громади вже у складі об’єднаної. Очільник району запевнив у допомозі таким сільським радам, адже напрацювання є, на прикладі створення Жмеринської міської ОТГ.

  Невід’ємною частиною спроможності кожної громади є її бюджет. «Завдання, які ставить сьогодні держава в умовах невиконання бюджетів усіх рівнів – їх наповнення, і місцевих бюджетів, зокрема. В зв’язку з пандемією коронавірусу, за підсумками п’яти місяців Жмеринський район має невиконання бюджету майже в 2 мільйони гривень, що суттєво позначається на фінансуванні, а відповідно і на розвитку усіх соціальних сфер зокрема, та життєдіяльності району загалом. І нажаль, така ситуація склалась майже в кожній сільській раді» - наголосив керівник району.

  Тому, основним завданням на сьогодні є не тільки наповнення бюджету, але і ефективне, економне та раціональне використання коштів районного бюджету на нагальні потреби для вирішення проблемних питань

  Він закликав очільників територіальних громад переглянути витрати місцевих бюджетів та знаходити шляхи їх наповнення, зокрема за рахунок проведення інвентаризації всього комунального майна, уточнення нормативно-грошової оцінки земель, збільшення плати за водні об’єкти, оформлення договорів з користувачами земельних та майнових паїв, тощо.

  Окремо, Святослав Ніколайчук зупинився на епідемічній ситуації в районі, яка на сьогоднішній день є невтішною. «Останніми днями Жмеринщина перевищила поріг інцидентності, а кількість виявлених хворих на COVID-19 з кожним днем зростає. В зв’язку з цим не виключено, в найближчі дні, повернення до жорстких заходів карантину», - наголосив голова райдержадміністрації. Він закликав очільників територіальних громад тримати на контролі та забезпечувати неухильне виконання необхідних заходів запроваджених в період карантину, зокрема, обов’язкове проведення дезінфекції на території сільських та селищної рад спеціальними дезінфікуючими засобами та активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо важливості дотримання пересічними мешканцями карантинних обмежень, адже особисте здоров’я та гігієна кожного є запорукою здоров’я всієї країни.

  Про стан виконання завдань по призову юнаків на строкову військову службу вів мову старший офіцер відділення комплектування Жмеринського військкомату Михайло Попович. Він повідомив, що в зв’язку із карантинними заходами цьогоріч призов юнаків перенесено на місяць пізніше, тож триватиме він з травня по липень. З 14 червня починається його активна фаза. Серед новацій в законодавстві – призов юнаків з 18 років. Звернувся до очільників територіальних громад щодо сприяння оповіщенню призовників та активізації взаємодії між керівництвом місцевих рад та військовим комісаріатом.

  Головний державний інспектор 8 ДПРЧ м.Жмеринка, Жмеринського району Анатолій Лісовий поінформував про стан пожежної та техногенної безпеки на території Жмеринського району. З початку року на Жмеринщині виникло 45 пожеж, проти 27 за аналогічного період 2019 року. Загинула одна людина . Матеріальні збитки склали понад 880 тис.грн. Із 45-ти 35 виникло внаслідок необережного поводження з вогнем, нехтуванням елементарними правилами пожежної безпеки, зокрема, при спалюванні сухої рослинності на прибудинковій території. На водних об’єктах району з початку року загинуло дві людини. Рятувальник закликав очільників громад переглянути стан протипожежної безпеки, долучитись до проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

  «Соціальний захист дітей, захист їх прав - серед важливих пріоритетних питань для усіх гілок влади. І сьогодні дуже гостро стоїть питання влаштування статусних дітей в сімейні форми виховання», - саме з таких слів розпочала свій виступ начальник служби у справах дітей Оксана Сокол. Вона повідомила, що на обліку в службі перебуває 90 дітей, що мають статус дитини –сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. 84 з них влаштовані ( 44 – знаходяться під опікою, 40 – в прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу). Але, нажаль, є діти, які перебувають в дитячих будинках області. «І зараз потрібно докласти максимум зусиль, аби і їх влаштувати в сімейні форми виховання», - наголосила доповідач. Закликала голів сільських та селищної рад посприяти в цьому роз’яснювальною роботою серед тих, хто потенційно зможуть бути прийомними батьками чи батьками – вихователями.

  Анонсувала проведення службою у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді за підтримки голови райдержадміністрації С,НІколайчука низки благодійних акцій до Дня захисту дітей. Звернулась до очільників громад долучитись до благородної справи.

  Начальник відділу культури Юрій Рубан поінформував, що в зв’язку із введенням карантинних заходів більшість установ, організацій були переведені на дистанційну роботу. Повідомив, з 15 червня очікувалось послаблення карантинних обмежень та відкриття закладів культури області та проведення різноманітних заходів. Але, розуміючи ситуацію на кінець тижня, скоріш за все, клубні та бібліотечні заклади будуть і надалі працювати з дотриманням жорсткого карантину.

  Ряд робочих питань, озвучила керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Москальчук, яка наголосила, що не зважаючи на карантин, поточна робота стосовно виконання основних функцій та завдань як сільських/селищної рад так і апарату РДА має залишатись на постійному контролі, а якість виконання повсякденних заходів не має бути погіршена.

  Підвів підсумок наради Святослав Ніколайчук, запевнив в допомозі сільським, селищному голові у вирішенні проблемних питань громад, побажав присутнім плідного наступного тижня .