Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

  Урядом удосконалено систему призначення та здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365, яка набрала чинності 14 червня 2016 року, передбачено здійснення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення перевірки наведених у довідці про взяття на облік відомостей про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи та складання акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

  Рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), субсидій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування буде приймати Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворена при районній державній адміністрації.

  Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 22.07.06.2016 року № 223 утворена відповідна комісія, до складу якої ввійшли представники органів, що здійснюють соціальні виплати: соціального захисту населення, Пенсійного фонду, центру зайнятості, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Держфінінспекції у Вінницькій області, Жмеринського РС УДМС України у Вінницької області, Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області.

  28 липня 2016 року в управлінні соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації відбулося організаційне засідання районної комісії.

  Заступник начальника управління – начальник відділу праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина Тарануха ознайомила присутніх із завданнями, покладеними на комісію. Зокрема, для призначення соціальних виплат управління соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання вiдповiдної заяви внутрiшньо переміщеної особи, або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання внутрiшньо переміщеної особи. За результатами проведення перевірки складається акт обстеження матеріально – побутових умов сім’ї, який підписується всіма повнолiтнiми внутрiшньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках — їх законними представниками, а також особами, які проводили обстеження. Управління соціального захисту населення вносить на розгляд комісії подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) вiдповiдної соціальної виплати, до якого додається акт обстеження матеріально – побутових умов сім’ї.

  Члени комісії обговорили актуальні питання щодо організації роботи по забезпеченню вчасного призначення (відновлення) соціальних виплат.