Народні депутати оперативно сьогодні прийняли закон про протидію коронавірусу, до якого ще у суботу писався текст.

  Що це означає?

  Усі, в тому числі службовці органів державної влади та місцевого самоврядування, можуть працювати дистанційно чи взяти відпустку на час карантину, без обмеження по кількості днів.

  Усі організації та будь-які уповноважені органи можуть змінювати режим роботи і графік прийому фізичних та юридичних осіб. Тому ЦНАПи та будь-які інші надавачі послуг можуть вільно змінити свій графік роботи відповідно до епідеміологічної ситуації в місцевості. Інформація про такі зміни має бути розповсюджена на веб-сайтах та в інших джерелах

  Перебіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання зупиняється на час карантину. У зв’язку з цим заборонено застосовувати відповідальність за порушення строку звернення за реєстрацією народження дитини, отримання паспорту, реєстрацією місця проживання тощо

  Заборонено проводити заходи державного нагляду та контролю у сфері господарської діяльності.

  Заборонено скасовувати дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. Заборона діє на час карантину, а також 30 днів після його відміни.

  Державні службовці та працівники органів місцевого самоврядування подають декларації до 1 червня замість 1 квітня.

  До іноземців та осіб без громадянств, які не змогли виїхати під час карантину, не застосовується адміністративна відповідальність.

  Якщо у вас залишились питання, будь ласка, звертайтесь до Жмеринського бюро правової допомоги за телефоном 2-28-08.

  Начальник відділу «Жмеринське бюро правової допомоги» В.С. Цимбал