«Патріотизм – серцевина людини, основа її
  активної позиції» В. Сухомлинський.

  Згідно Указу Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в нашій країні встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який щорічно відзначається 20-го лютого.

  До 6-ої річниці тих трагічних подій на Майдані у КЗ «Жмеринська ЦРБ ім. В. П. Вовкодава» відбувся конкурс читців «Герої не вмирають!». Конкурс проводився з метою поглиблення знань про історичний факт героїзму Небесної Сотні, пробудження національної свідомості, патріотичного виховання і розвитку почуття гордості за свій народ, Батьківщину. Участь у заході прийняло 14 дітей, які, згідно з конкурсною програмою, представили на розсуд журі твори про події на Майдані, про Героїв Небесної Сотні, а також авторські твори на дану тематику. Щодо складу журі, то до нього увійшли: Шульган Л. В. – директор КЗ «Жмеринська ЦРБ ім. В. П. Вовкодава», Доноаге Л. І. – директор КЗ «Жмеринський РБК», Посвалюк І. Г. – режисер масових заходів і свят КЗ «Жмеринський РБК». Оцінювали конкурсантів згідно з критеріями: рівень високої майстерності (дикція, вимова, емоційність), мовна та сценічна культура (артистичність, поведінка на сцені, одяг), творчий задум та його втілення, художнє та музичне оформлення.

  Кожен з декламаторів вразив своєю майстерністю виконання, душевністю та щирим висвітленням своїх почуттів, викликаних спогадами про ті трагічні дні.

  Переможців конкурсу визначили у таких номінаціях: кращий виконавець, популяризація патріотичної теми в поезії, краща віршована композиція, висока виконавська майстерність, виконання власного твору патріотичної тематики та глядацькі симпатії. А переможцями стали: Черняк Світлана, Оркуша Альона, Дзюбенко Дарія, Бєлобородов Денис, Даніловська Анастасія, Бігас Владислав та Явтуховська Віталіна. Кожен з конкурсантів отримав дипломи, а найкращі – грамоти та подарунки.

  Декламування віршів, перегляд відеосюжетів про криваві події на Майдані, хвилина мовчання – усе це справило неабиякі враження. Дякуємо всім, хто відстоював Майдан, за мужність, силу духу, чесність та патріотизм! А учасникам конкурсу читців «Герої не вмирають!» подяка за відповідальність, за щирість, за те, що ваші вірші йшли не тільки з уст, але й з глибини серця, за емоційність та чуттєвість, за те, що вшанували пам’ять справжніх патріотів – Героїв Небесної Сотні! «Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану – в небо. В лицарі – зі смерті… Героям слава – вписано у серці».

  Бібліограф Жмеринської районної бібліотеки Ольга Захарчук