Якісна питна вода – основа здоров’я людини.

  Сучасній людині доводиться дбати про безліч речей, пов’язаних з її життєдіяльністю та безпекою. Втім, ми не завжди усвідомлюємо надзвичайну важливість найбільш очевидних речей. Вода, як і повітря, є визначальною питомою потребою кожного живого організму. Саме питна вода забезпечує оптимальний перебіг фізіологічних процесів у нашому організмі. Тіло людини приблизно на 65% складається з води. У молодого організму цей показник дещо вищий, однак у процесі старіння – поступово зменшується.

  Навіть відносно невеликий дефіцит води в організмі може призвести до серйозних порушень у стані здоров’я. Так, втрата 10% води призводить до різкої слабкості, підвищеної тривожності, тремору кінцівок і низки інших патологічних явищ. Втрата 20–22% води вже є несумісною з життям, насамперед тому, що процеси травлення, обміну та синтезу речовин можуть відбуватися лише у водному середовищі.

  Вода для питних потреб повинна бути якісною(незабрудненою) та корисною для людини – тобто, не містити жодних патогенних мікроорганізмів, а також сторонніх продуктів людської діяльності, зокрема радіоактивних і токсичних хімічних речовин.

  ЕТАЛОНОМ питної води є джерельна вода.

  Українці споживають лише 20% води - із підземних джерел, а близько 80% води - із поверхневих.

  Питна вода – один із найцінніших стратегічних ресурсів кожної країни. Від її якості безпосередньо залежить здоров’я та життя людей. Статистика показує, що в тих країнах, де якість питної води відповідає міжнародним стандартам, тривалість життя є вищою, а рівні захворюваності та смертності – значно нижчими порівняно з країнами, де(в т.ч. і Україна) якість питної води не відповідає цим стандартам.

  Обладнання українських підприємств централізованого водопостачання і каналізаційних систем зношене більш ніж на 50%. Через прориви каналізаційних труб, які прокладені під землею поряд з водогінними трубами, небезпечні бактерії та віруси потрапляють до питної води. Слід також сказати, що методи очистки водопровідної води, що застосовуються сьогодні в Україні, не розраховані на звільнення від вірусів.

  Захворювання внаслідок забруднення води.

 • Неякісна питна вода стає активним чинником шкідливого впливу на здоров’я людини, причиною виникнення багатьох інфекційних захворювань, зокрема вірусного гепатиту А.
 • Через воду можуть також передаватися захворювання:
 • 1. інші вірусні:
 • - поліомієліт, адено-, ентеровiруснi інфекції;
 • 2. кишкові:
 • - сальмонельоз, дизентерія, паратифи, а також бруцельоз, лептоспіроз, псевдотуберкульоз;
 • 3. протозойні:
 • - балантадiоз, амебна дизентерія;
 • 4. паразитарні:
 • - аскаридоз, дифiлоботрiоз, шистосомоз, лямбліоз та
 • 5. особливо небезпечні:
 • - холера, черевний тиф.

  Для того, щоб добре себе почувати, людина повинна вживати тільки чисту якісну питну воду.

  Оптимальним варіантом, щоб уникнути негативних явищ в результаті вживання неякісної води, буде пити кип,ячену або бутильовану воду. Це стане найдієвішим профілактичним засобом від багатьох захворювань.

  Не нехтуйте своїм здоров, ям - вживайте чисту якісну питну воду.