Якісна питна вода – основа здоров’я людини.
Сучасній людині доводиться дбати про безліч речей, пов’язаних з її життєдіяльністю та безпекою. Втім, ми не завжди усвідомлюємо надзвичайну важливість найбільш очевидних речей. Вода, як і повітря, є визначальною питомою потребою кожного живого організму. Саме питна вода забезпечує оптимальний перебіг фізіологічних процесів у нашому організмі. Тіло людини приблизно на 65% складається з води. У молодого організму цей показник дещо вищий, однак у процесі старіння – поступово зменшується.
Навіть відносно невеликий дефіцит води в організмі може призвести до серйозних порушень у стані здоров’я. Так, втрата 10% води призводить до різкої слабкості, підвищеної тривожності, тремору кінцівок і низки інших патологічних явищ. Втрата 20–22% води вже є несумісною з життям, насамперед тому, що процеси травлення, обміну та синтезу речовин можуть відбуватися лише у водному середовищі.
Вода для питних потреб повинна бути якісною(незабрудненою) та корисною для людини – тобто, не містити жодних патогенних мікроорганізмів, а також сторонніх продуктів людської діяльності, зокрема радіоактивних і токсичних хімічних речовин.
ЕТАЛОНОМ питної води є джерельна вода.
Українці споживають лише 20% води - із підземних джерел, а близько 80% води - із поверхневих.
Питна вода – один із найцінніших стратегічних ресурсів кожної країни. Від її якості безпосередньо залежить здоров’я та життя людей. Статистика показує, що в тих країнах, де якість питної води відповідає міжнародним стандартам, тривалість життя є вищою, а рівні захворюваності та смертності – значно нижчими порівняно з країнами, де(в т.ч. і Україна) якість питної води не відповідає цим стандартам.
Обладнання українських підприємств централізованого водопостачання і каналізаційних систем зношене більш ніж на 50%. Через прориви каналізаційних труб, які прокладені під землею поряд з водогінними трубами, небезпечні бактерії та віруси потрапляють до питної води. Слід також сказати, що методи очистки водопровідної води, що застосовуються сьогодні в Україні, не розраховані на звільнення від вірусів.
Захворювання внаслідок забруднення води.
- Неякісна питна вода стає активним чинником шкідливого впливу на здоров’я людини, причиною виникнення багатьох інфекційних захворювань, зокрема вірусного гепатиту А.
- Через воду можуть також передаватися захворювання:
- 1. інші вірусні:
- - поліомієліт, адено-, ентеровiруснi інфекції;
- 2. кишкові:
- - сальмонельоз, дизентерія, паратифи, а також бруцельоз, лептоспіроз, псевдотуберкульоз;
- 3. протозойні:
- - балантадiоз, амебна дизентерія;
- 4. паразитарні:
- - аскаридоз, дифiлоботрiоз, шистосомоз, лямбліоз та
- 5. особливо небезпечні:
- - холера, черевний тиф.
Для того, щоб добре себе почувати, людина повинна вживати тільки чисту якісну питну воду.
Оптимальним варіантом, щоб уникнути негативних явищ в результаті вживання неякісної води, буде пити кип,ячену або бутильовану воду. Це стане найдієвішим профілактичним засобом від багатьох захворювань.
Не нехтуйте своїм здоров, ям - вживайте чисту якісну питну воду.