18 лютого 2020 року під час зустрічі керівництва Жмеринського району з жителями Браїлівської територіальної громади згадували події на Сході нашої країни п’ятирічної давнини. Йшла мова про оборону Дебальцевого, що стало важким випробуванням для української армії та великими втратами.

  В цей день голова Браїлівського осередку ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Вінницькій області» М.Окаєвич вручив почесну відзнаку «За оборону Дебальцево» жителю Браїлівської громади А.Драпулі. Андрій Васильович не з чужих розповідей знає як усе відбувалося на згаданій території в січні – лютому 2015 року

  Такої самої нагороди удостоєні ще 3 жителя Жмеринщини, в т.ч. 1 посмертно. Серед них: А.Матлак, Д.Прус та В.Семенов (посмертно).

  Для довідки: П'ять років тому, 18 лютого 2015 року, після тривалої оборони Дебальцевого українські військові залишили місто. У січні-лютому 2015 року відбулася головна битва між українською армією та російсько-терористичними військами.

  Починаючи з травня 2014 року штабом АТО було проведено понад 40 операцій з визволення території Луганської та Донецької областей від незаконних збройних формувань. Більшість із них була успішною, у тому числі визволення міста Дебальцевого у липні 2014 року. Черговий виток загострення обстановки в районі АТО відбувся у січні-лютому 2015 року. Найбільш складна ситуація склалася в районі Донецького аеропорту та Дебальцевого.

  Українські захисники мужньо вели важкі бої з противником. Саме значні втрати, нанесені агресору, примусили його відмовитися від подальших наступальних дій. Враховуючи, що підрозділи сил АТО на Дебальцівському напрямку виконали усі визначені завдання, а також обстановку, що склалася, о 13:00 18 лютого 2015 року Верховний Головнокомандувач віддав наказ скоординувати під керівництвом начальника Генштабу операцію із планового організованого виходу українських військ з Дебальцевого. За даними Генерального штабу ЗСУ під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня по 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовців ЗСУ.