Міськрайонний захід, приурочений до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбувся 14 лютого 2020 року в районному будинку культури.

  Документальна хроніка на екрані нагадала ветеранам війни в Афганістані часи служби, пережиті, часом нелегкі, моменти.

  Світлу пам’ять загиблих воїнів, серед яких дев’ятеро жмеринчан, вшановано хвилиною мовчання.

  Особливим, невщухаючим болем ці втрати віддаються в серцях членів родин хлопців, які знайшли свою смерть на афганській війні.

  Слова щирої вдячності за відвагу, силу, мужність, високе почуття патріотизму на адресу ветеранів війни в Афганістані звучали з вуст першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського, керуючого справами виконавчого комітету Жмеринської міської ради А.Стемповського. Віршовані рядки зачитав заступник міського голови з питань культурної політики В.Дудік. Доземний уклін та щира подяка за виховання синів-героїв адресувалися родинам загиблих.

  Від районної та міської влади ветеранам вручено Почесні грамоти та грошові винагороди. Матеріальну допомогу отримали члени родин загиблих.

  Військовий комісар Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Т.Андрійчук згадав війни та локальні конфлікти в інших державах, у яких брали участь українці. Висловив гордість земляками та подяку колишнім воїнам - афганцям за їхню мужність, військову доблесть і вірність присязі.

  Музичний дарунок побратимам підготував учасник легендарного гурту «Каскад» О.Бордульов.

  Голова міськрайонної Спілки ветеранів Афганістану П.Фармагей у своїй промові говорив про історію війни в Афганістані, перелічив імена жмеринчан, життя яких вона забрала, інформував про діяльність організації, яку очолює, дякував представникам районної та міської влади за всебічну підтримку. За сприяння розвитку афганського руху Подяку від Української спілки ветеранів Афганістану передано секретарю міської ради Ю.Світлаку.

  Згідно рішення Правління Української спілки матеріальну допомогу вручено родинам загиблих воїнів та ряду ветеранів війни в Афганістані.

  Вітання від побратимів привіз на Жмеринщину заступник Шаргородської Спілки ветеранів Афганістану О.Курдибаха.

  Святкову атмосферу в залі забезпечували працівники та вихованці закладів культури району та міста.

  Завершився захід традиційним покладанням квітів до пам’ятника загиблим в Афганістані жмеринчанам.