Консультаційні пункти з питань цивільного захисту в сільських та селищній радах є осередками просвітницько-інформаційної роботи і пропаганди знань серед населення відповідної адміністративної території з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях. Вони забезпечують органам місцевої виконавчої влади, органам місцевого самоврядування виконання завдань з навчання населення не зайнятого у сфері виробництва та обслуговування захисту та діям в умовах надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій.

  Головними завданнями консультаційних пунктів є участь у підготовці населення, не зайнятого у сфері виробництва та обслуговування, з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях, підвищення рівня морально-психологічного стану громадян в умовах загрози і виникнення надзвичайних ситуацій.

  Відповідно до покладених на них головних завдань консультаційні пункти забезпечують доведення до непрацюючого населення правил та рекомендацій щодо:

  • дій в умовах надзвичайних ситуацій та проявів терористичних актів;
  • застосування засобів індивідуального та колективного захисту;
  • надання першої медичної само- та взаємодопомоги постраждалим;
  • поведінки в несприятливих побутових і нестандартних ситуаціях;
  • забезпечення особистої та колективної безпечної життєдіяльності в різні пори року.

  Сектором з питань цивільного захисту райдержадміністрації 13 лютого 2020 року організовано семінар нараду з особами , відповідальними за роботу консультаційних пунктів створених при органах місцевого самоврядування. Перед присутніми виступив методист навчально-методичного центру з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту Вінницької області Москаленко М.Г., який представив основні завдання щодо організації роботи консультаційних пунктів та рекомендації щодо їх оснащення, надав методичні матеріали.