13 лютого 2020 року в приміщенні управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації відбулась нарада фахівців управління з уповноваженими особами з прийняття документів для призначення допомог та житлових субсидій сільських та селищної рад, ОТГ.

  В нараді взяли участь 24 уповноважені особи та секретарі сільських та селищної рад, ОТГ. Зі вступним словом до присутніх звернулася начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Надія Василик.

  Вона коротко охарактеризувала проблеми, які виникають у наданні житлових субсидій та пільг населенню району, закликала присутніх до тісної співпраці у їх вирішенні.

  Заступник начальника управління-начальник відділу по призначенню допомог Ірина Тарануха донесла до присутніх суть змін, які внесені до нормативно-правових актів з питань призначення соціальних допомог та житлових субсидій, розповіла про принципи виплати житлових субсидій «готівкою» і тих нових вимогах до субсидіантів, в результаті яких малозабезпечена сім’я набуде або позбавиться права на отримання житлової субсидії.

  З відмінностями надання пільг у 2020 році присутніх ознайомила начальник відділу персоніфікації одержувачів пільг Світлана Кальчук. Вона докладно розповіла про «монетизацію» пільг та можливість отримувати нараховані пільги з січня поточного року готівкою. Також вона закликала секретарів сільських та селищної ради з відповідальністю віднестись до складання списків пільговиків на надання пільги на придбання твердого палива, скрапленого газу та житлово-комунальних послуг, недопущення одночасного звернення пільговиків за наданням житлової субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги.

  Начальник відділу державних соціальних інспекторів Надія Вдовиченко ознайомила присутніх з результатами перевірок особових справ одержувачів державних соціальних допомог та житлових субсидій. Розповіла як впливають подані заявниками недостовірні дані про сім’ю та доходи, а також складені з порушеннями документи, які подають уповноважені особи, на розмір нарахованих допомог та субсидій або взагалі на право на отримання зазначених виплат. Акцентувала увагу на відповідальності як заявників, так і відповідальних осіб сільських. Селищної ради та ОТГ за подання недостовірних даних.

  Заступник начальника управління –начальник загального відділу Ірина Купчик донесла до відома присутніх інформацію про програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», який створений для забезпечення надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям територіальних громад за місцем їх проживання із застосуванням електронного документообігу. В управлінні визначені 2 відповідальних працівника, робочі місця яких підключені до програмного комплексу. Також підключилась до ПК «Соціальна громада» Северинівська ОТГ (по 1 робочому місцю в с.Северинівка та с.Чернятин). Управлінні готове до прийому від Северинівської ОТГ заяв та інших документів для їх оброблення і призначення усіх видів соціальної підтримки за допомогою ПК «Соціальна громада».

  Фахівці управління надали вичерпні відповіді на питання, які виникали в ході проведення наради з уповноваженими особами з прийняття документів для призначення допомог та житлових субсидій сільських та селищної рад, ОТГ.