Про здобутки у 2019 та плани на 2020 рік говорили сьогодні під час колегії Департаменту освіти і науки ОДА, що стосувалась роботи закладів професійно-технічної освіти області.

  Участь у роботі колегії взяли голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський спільно із заступником Ігорем Івасюком.

  Щодо діяльності закладів професійної (професійно-технічної) освіти доповів заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський:

«В області на базі закладів професійно-технічної освіти створено і діють 18 навчально-практичних центрів, у тому числі 3 відкрито протягом 2019 року. Всі вони оснащені сучасним обладнанням та технікою, що сприяє якісній підготовці кваліфікованих робітників з понад 70 професій. Крім того, активно впроваджується дуальна форма навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти із 33 професій. Наразі угоди укладені із 68 підприємствами, установами та організаціями».

  Валерій Бачинський додав, що цьогоріч в планах відкриття і ліцензування нових професій, які затребувані на ринку праці і будуть популярними серед вступників до закладів професійної та професійно-технічної освіти області.

  Значна увага приділяється тісній співпраці профільного департаменту із обласним центром зайнятості, в рамках якого постійно здійснюється моніторинг щодо наявності вакансій та потреб ринку праці. Таким чином здійснюється актуалізація сучасних напрямів навчання.

  Про якість підготовлених фахівців закладами професійної та професійно-технічної освіти Вінниччини свідчить той факт, що у 2019 році випущено та направлено для працевлаштування на підприємства, установи і організації 5 тис 345 кваліфікованих робітників та «молодших спеціалістів», працевлаштовано 86% випускників, у т.ч. за професією 4 тис 151, або 78%.

  «На базі 18 НПЦ, які наразі працюють в області, ми можемо здійснювати не лише первинну професійну підготовку, але й підвищувати кваліфікацію та здійснювати професійну підготовку робітників, відповідно до запиту роботодавця. Крім того, співпрацюючи із центром зайнятості, на базі цих центрів можна здійснювати перепідготовку незайнятого населення. Переконаний, що саме за такими центрами майбутнє професійно-технічної освіти, адже саме тут є можливість підготувати фахівців, які будуть конкурентоздатними на ринку праці», - додав Валерій Бачинський.

  З огляду на викладене, Владислав Скальський резюмував: «Необхідно віддати належне тим професійно-технічними навчальним закладам, які навчають своїх учнів на сучасному обладнанні відповідно до вимог часу. Випускники цих освітніх закладів є дійсно затребувані і роботодавці чекають на них з першого курсу їх навчання. Крім того важливим є використання такого інструменту, як дуальна освіта – це дуже вигідно, адже немає необхідності систематично витрачати бюджетні кошти на покращення матеріально технічного забезпечення навчальних закладів, а фокусуватись на конкретному потенційному роботодавцеві і використовувати його потужності для проходження виробничого навчання. Таким чином роботодавці піклуються про те, яким чином навчатиметься його майбутній працівник і яке обладнання при цьому використовується».

  Серед планів на 2020 рік - черговий етап розвитку професійно-технічної освіти Вінниччини. Зокрема продовження роботи щодо створення центрів професійної досконалості, де будуть забезпечені надсучасні умови навчання і проживання для учнів. Значною мірою посилюватиметься профорієнтаційна робота, адже сьогодення диктує суттєвий запит на робітничі професії. Це зумовлює необхідність зацікавлення майбутніх учнів у тому, щоб навчатись і здобувати професію у закладі професійно-технічної освіти, що в подальшому дає можливість бути дійсно затребуваним фахівцем на ринку праці.