Моя маленька батьківщина – мальовниче село Стодульці багате на щедрі врожаї, працьовитих людей, гарні традиції і звичаї, співучі голоси народного фольклорного колективу «Материнка». Ще не згасли враження після святкування Дня матері , яке проводилось 15 раз , а сьогодні люди прийшли до сільського клубу на фольклорне свято вареників, яке започатковане 6 років тому і відзначається у день Апостолів Петра і Павла. Вшановують у цей день хліб і вареники, іменинників і ювілярів.

  Славлять людей праці і відроджують народні традиції і звичаї. Під столітньою липою свої співочі таланти демонстрували, крім господарів, колективу «Материнка», гості з Демидівки і Могилівки, Токарівки, Носковець, Гайового і Луки-Барської. Лунали українські народні пісні, гуморески, сценки. Радували своїм співом Настя Стахмич та Аня Кудрявська. Дякували учасникам АТО і вшанували хвилиною мовчання загиблих.

  На столах красувались витвори мистецтва, кулінарії – різні види вареників. З чим тут їх тільки не було?! Обране журі в складі Івана Браславця, Любові Музики, Оксани Гундерчук, Ірини Мельник, Оксани Бас відзначило кожну господиню подякою і невеличким подаруночком.

  А під розкішною черешнею вирувало інше життя. Малеча була зайнята творчою роботою. Майстер-класи для неї проводили Тамара Повар, Валентина Омельченко, Євгенія Щерба: показували, як виготовляти дідухи, випікати гусочки, ліпити вареники, Майстер-класи проводили по виготовленню дідухів, пекла виготовлені гусочки. Лариса Бевз та Людмила Теслюк пригощали усіх чудодійними чаями з липового цвіту меліси, м’яти, ромашки, лимона та меду.

  Мазур Ніна не встигала варити вареники та пригощати усіх присутніх.

  Люда Войчишина та Даша Бойчук роздавали листівки, на яких присутні записували свої бажання і несли їх в чарівну торбинку, яка висіла на липі – бабусі. Ці бажання обов’язково збудуться, бо липа – це золоте дерево, яке дає силу, енергію, бадьорість, лікує і зцілює тілесні і духовні рани. Її прибрали у вишиту сорочку, спідницю з биндами, фартух — зовсім на бабусю не схожа!

  Свято вели зав. клубом Надія Куца та зав.бібліотекою Надія Шлячук. Старий клуб радував усіх гарним сучасним ремонтом. А які костюми були на учасниках свята! Скільки вишиванок! Розділити радість з жителями громади та гостями завітав депутат Жмеринської районної ради Володимир Гамарник, в.о. начальника Жмеринського Держкомзему Любов Музика та юрист Держкомзему Андрій Бесараба. А наприкінці — спільне фото, спільна пісня пригощання. Ще довго сиділи на старих українських ряднах і співали, співали, співали. Зоя Панчук та Коля Гриндуль радували усіх грою на баяні та гармошці. Скільки вражень енергії натхнення, а потім спогадів! Живи ще довго, це гарне свято!

  Л.ГОЛУБЕНКО, Стодулецький сільський голова