22 січня відзначається величне свято – День Соборності України. В 1919 році, 101 рік тому, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що мало на меті утворення єдиної (соборної) української держави. В цей історичний день закладено підвалини майбутньої незалежної України. Він нагадує нам споконвічні істини - сила народу у єдності. Український народ об’єднують багато чинників, любов до рідної землі, традиції, державні символи – герб, прапор, гімн, а ще наші національні обереги, які несуть у собі генетичний код української нації – вишиті рушник та сорочка.

  Напередодні свята Жмеринський район долучився до проведення флешмобу «Україна – це ми!». За організації відділу культури та туризму райдержадміністрації вихованцями та працівниками районного будинку культури, за участю керівника апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, начальника відділу культури та туризму Ю.Рубана було проведено флешмоб, епіграфом якого обрано такі слова:

  • Ми – українці, Вільний народ,
  • В орнаменті сорочки
  • Наш генетичний код.
  • Ми всі такі різні, але єдині у прагненні жити у вільній, мирній, сильній, незалежній та успішній державі Україна, де народ щасливий.