19 січня всі православні християни відзначали велике свято Хрещення Господнього.

  Водохреще завершує великий цикл зимових свят. В цей день згадують важливу подію в житті Ісуса Христа - його хрещення в річці Іордан. Його здійснив пророк Іоан Предтеча, якого згодом стали називати Хрестителем. Це свято також іноді називають Богоявленням. Цю назву воно отримало через диво, яке сталося прямо під час хрещення. На Ісуса з небес зійшов Святий дух, який являв собою голуба, і назвав його сином. Таким чином було засвідчено, що Ісус також є Сином Божим.

  Головний символ Водохреща - вода. Саме з нею у цей день пов'язані основні традиції та ритуали. Вважається, що 19 січня вона має особливу силу зцілення. Саме тому на Водохреще у всіх храмах, окрім святкової молитви, проводять освячення води. Це потрібно для того, щоб її могли забрати додому люди, велика кількість яких зранку йде до церкви. Цю воду можна пити, кропити нею оселю тощо. Зберігають її, як правило, упродовж року, вважаючи, що всі 365 (чи 366) днів вона має чудодійні здібності.

  Ще одна невід'ємна традиція Водохреща - купання у водоймах, які до цього було освячено священиком. Здійснюють його за будь-якої погоди - навіть у сильний мороз.

  На Жмеринщині православні віряни долучилися до святкового богослужіння, освятили воду та прийшли до освячених водойм, щоб звершити ритуал очищення тіла. Масові купання відбувалися на водоймах багатьох населених пунктів району.