З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

  Згідно зі ст. 20-1 Закону України “Про охорону дитинства” діти віком до 16 років з 22 до 6 години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

  Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті. Вони також мають право у період з двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

  Нагадуємо Згідно Закону України «Про охорону дитинства» дитина – це особа віком до 18 років (повноліття). Малолітньою дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14-і до 18-і років.

  Відповідальність за порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення :

  • ст.180-1.КпАП - посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 850 грн). За повторне порушення протягом року – від 850 грн до 1700 грн.
  • ст. 255 КпАП - протоколи про порушення ст. 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ. Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП).

  Якщо у вас залишились питання, будь ласка, звертайтесь до Жмеринського бюро правової допомоги за адресою м.Жмеринка, вул.В.Брезденюка, 19 чи за телефоном 2-28-08.

  Головний спеціаліст відділу «Жмеринське бюро правової допомоги» А.Г. Чмих