Припинення діяльності 20 нелегальних АЗС, порушення 17 кримінальних проваджень , вилучення з незаконного обігу понад 30 тис. тонн пально-мастильних матеріалів – такі на Вінниччині перші підсумки масштабної кампанії по боротьбі з незаконною торгівлею пальним.

  Про виклики та проблеми, які виникли під час відпрацювання місць незаконного збуту ПММ йшлося сьогодні під час засідання міжвідомчої регіональної групи щодо вжиття заходів з протидії нелегальному обігу пального на території Вінницької області.

  Звертаючись до членів робочої групи, голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський подякував за оперативність та активність відповідних служб та відомств, а також наголосив, що такі підходи в роботі мають бути під час вирішення всіх проблем як державного, так і регіонального рівня.

  «Я неодноразово підкреслював, що будь – яка підприємницька діяльність в галузі торгівлі пальним без сплати відповідних платежів, без ліцензії - це фактично вкрадені гроші з розвитку територіальних громад, і ми повинні мати абсолютно нульову толерантність по відношенню до таких процесів», - зауважив Владислав Скальський

  В свою чергу, прокурор Вінниччини Костянтин Мерімерін наголосив, що з початку оголошення даної кампанії в області зареєстровано майже 20 АЗС, які здійснювали діяльність незаконно.

  «Нами було зареєстровано до єдиного реєстру досудових розслідувань 17 кримінальних проваджень за вказаними фактами, в ході яких проведено 22 обшуки і огляди. Демонтовано 9 АЗС ( зусиллями правоохоронцями -6 , демонтували самі власники - 3). Крім того, вилучено у вказаних АЗС відповідну фінансову документацію та техніку. При цьому, з незаконного обігу вилучено понад 6 тисяч літрів скрапленого газу та близько 30 тисяч літрів дизельного пального . Наразі ще тривають слідчі дії, проводиться робота щодо виявлення подібних фактів»,- наголосив Костянтин Мерімерін.

  Прокурор області також зауважив, що в регіоні є такі АЗС, які за своїми візуальними характеристиками не відповідають дозвільним документам. «Постає питання: яким чином вказані АЗС отримали відповідні ліцензії? Тому ми спільно із представниками Держпраці, ДСНС проведемо експертні дослідження і надамо юридичну оцінку діям посадових осіб, які видавали такі ліцензії»,- зауважив Костянтин Мерімерін.

  Звітуючи про свою роботу з даного питання , в.о. начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Олег Мартинюк зауважив, що з метою здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері обігу пального, торік проведено 43 перевірки, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму – 15 млн. 555 тис. грн. Але й досі немає жодного судового рішення по отриманню даних фінансових санкцій.

  Підсумовуючи засідання, очільник області Владислав Скальський наголосив на безкомпромісному зупиненню незаконної торгівлю пальним:

  «Я особисто звернувся і до начальника Генштабу, і до Міністра оборони України задля того, щоб була налагоджена оперативна співпраця з військовими. На жаль , ми маємо цілу низку факторів, які заважають нам оперативно працювати», - зауважив Владислав Скальський.

  Він також відмітив,що важливим джерелом інформації по виявленню незаконної торгівлі пальним можуть бути патрульні екіпажі поліції. В свою чергу, начальник ГУНП у Вінницькій області Юрій Педос наголосив, що крім патрульних до цієї роботи долучені і групи швидкого реагування.

  «Так, на території області задіяно майже сотню екіпажів ГШР, які, виявляючи такі факти, оперативно повідомляють про це , а також забезпечують охорону громадського порядку під час демонтажу незаконних АЗС»,- сказав Юрій Педос.

  Дана робота синхронно проводиться по всій території України. Наразі на завтра, 9 січня, запланована Всеукраїнська селекторна нарада, де йтиметься мова про основні проблеми у протидії незаконній торгівлі пальним, кількість виявлених фактів незаконної діяльності АЗС.