10 грудня 2019 року відбулася 32 сесія районної ради 7 скликання. На порядок денний засідання винесено 38 питань, участь у ньому взяло 27 депутатів, в тому числі і перший заступник голови районної державної адміністрації О.Монастирський.

  Голова районної ради В.Малярчук до початку роботи сесії привітав іменинників, які святкували свій день народження у міжсесійний період.

  В ході засідання з порядку денного було виключено одне з питань як таке, що потребує доопрацювання.

  Голова Жмеринської районної виборчої комісії А.Булах озвучила рішення про визнання повноважень депутата Жмеринської районної ради 7 скликання Н.Римар, яка пройшла за списком районної організації Народного Руху України. З чим новообраного депутата привітали учасники зібрання.

  Впродовж засідання депутати погодили низку рішень щодо внесення змін, подовження уже діючих та затвердження нових цільових програм.

  Було внесено ряд змін до районного бюджету 2019 року, що викликано робочою необхідністю. Затверджено квартальні звіти про виконання бюджету, а також розпорядження голови райдержадміністрації, які пов’язані зі змінами при виконанні районного бюджету, затверджено й розпорядження голови районної ради.

  Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2019 рік та завдання на 2020 рік доповідав О.Монастирський. Зокрема, інформував про таке: район має аграрне спрямування, в ньому здійснюють свою діяльність 84 сільськогосподарських підприємства. 68% земель району обробляються висок інтегрованими господарствами, решту – фермерські господарства та приватний сектор.

  Цього року зібрано 190 тис. тонн зернових, середня урожайність склала 73 ц/га.

  Є поступ у розвитку тваринництва, так на території району швидкими темпами розвивається свинарство. В 2 господарствах утримується 11 тис. свиней, в приватному секторі свинопоголів’я складає 5 тис.

  Утримання великої рогатої худоби сконцентровано в приватному секторі, яким вироблено цього року 16 тис. тонн молока.

  Діють програми дотацій, завдяки яким люди можуть компенсувати свої витрати на утримання молодняка ВРХ, закупівлю доїльного обладнання, іншої техніки. В цьому році населенню району виплачено 1млн. 700 тис. грн..

  В районі укладено 14 тис. договорів оренди землі. Сільськогосподарськими підприємствами сплачується 8% від грошової оцінки землі власникам земельних паїв, що більше на 4% проти 2018 року.

  В 2019 році обсяги реалізації промислової продукції зросли на 30 млн. грн..

  Обсяг капітальних інвестицій складає 37 млн. грн.. 4 сільськогосподарських підприємства нашого району залучають іноземні інвестиції.

  У своїй промові Олександр Іванович подякував за вагомий внесок у забезпечення наповнення районного бюджету керівнику районного управління головного управління державної податкової служби та колективу установи.

  Відзначив роботу управління соціального захисту, територіального центру соціального обслуговування, всіх соціальних служб.

  А також зупинився на досягненнях галузей освіти, культури, медицини та анонсував подальші кроки в напрямку їхнього розвитку.

  Зауважив важливий аспект у роботі – це соціальний захист дітей, відстоювання їхніх законних прав та інтересів, а також охоплення статусних дітей сімейними формами виховання.

  Понад 900 дітей було оздоровлено цього року. 107 тис. грн.. виділено на пришкільні табори.

  Відзначив високий рівень розвитку фізичної культури та спорту. Район має вагомі здобутки у спорті, виховує гідне майбутнє. Так в районі 11% дітей охоплено заняттями у різноманітних секціях.

  На належному рівні було проведено підготовку до опалювального сезону. Приведено до належного стану майже 50 км доріг загального користування. Виділено 1,5 млн. грн.. під програму «Питна вода» на ремонт, реконструкцію та проведення водогону.

  Територіальними громадами проводиться робота щодо оформлення генеральних планів населених пунктів.

  В умовах завершення процесу децентралізації та реформи місцевого самоврядування розвиток сільських територій залишається актуальним, тому з районного бюджету на це й надалі будуть спрямовуватися кошти.

  Начальник фінансового управління райдержадміністрації В.Гамарник надав детальну інформацію щодо розподілення коштів районного бюджету 2020 року. Затверджено бюджет у сумі 142 788 873 грн. Дохідна його частина збігається з видатками.

  Серед іншого, на фінансування освітянської сфери закладено 81 млн. 790 тис. грн., 62 млн. 638 тис. грн.. становить оплата праці. У І кварталі 2020 року галузь охорони здоров’я отримає 17 млн. 183 тис. грн., з квітня фінансування закладів охорони здоров'я буде здійснюватися за рахунок Національної служби здоров’я України. 298 тис. грн. виділено для закупівлі ліків хворим на цукровий та нецукровий діабет.

  На розвиток фізичної культури і спорту передбачено 1 млн. 380 тис. грн., в т. ч. заробітна плата складає 768 894 грн.

  Для проведення спортивної роботи в регіоні видатки складуть 200 тис. грн..

  Майже 5, 5 млн. грн. заплановані видатки на галузь культури, заробітна плата - 3 млн. 707 тис. грн.

  На фінансову підтримку засобів масової інформації виділено 138 тис. грн.. Під програму висвітлення діяльності районної державної адміністрації передбачено 100 тис. грн..

  На соціальний захист та соціальне забезпечення населення до районного бюджету закладено понад 8 млн. 700 тис. грн..

  На оздоровлення дітей передбачено витратити 450 тис. грн..

  На підтримку районної організації ветеранів виділено 100 тис. грн..

  Впродовж роботи сесії депутатами одностайно підтримано ряд інших важливих для забезпечення життєдіяльності району питань.

  Депутат районної ради, голова фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» у Жмеринському районі А.Ганжа виступив із заявою про звернення депутатів щодо подовження мораторію на відкриття ринку землі, яке не знайшло підтримки більшості у раді.