На Жмеринщині до Дня Збройних Сил України буде презентовано виставу "Сто тисяч" за однойменною повістю Івана Карпенко-Карого. Творчий проєкт створили з метою реабілітації військовослужбовців за допомогою мистецтва. Майже всі актори – це учасники бойових дій на Сході України. Окрім ветеранів, ролі у постановці виконують члени їх родин та волонтери. Постановка вистави «Сто тисяч» – це творчий проєкт Барського міського художнього аматорського театру. Прем’єра відбулася у Барі до Дня захисника України.

  Відомо, що раніше Барський МХАТ, який існує три роки на громадських засадах, подав заявку на конкурс проектів Українського культурного фонду та отримав на реалізацію проєкту 337 тисяч гривень. Відтак за кошти Українського культурного фонду планувалося виготовити декорації, придбати реквізит та організувати гастролі Україною.

  В Жмеринському районному будинку культури показ вистави відбудеться за сприяння секретаря Жмеринської міської ради Юрія Світлака та «Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО”.

  “Сто тисяч” – трагікомедія на чотири дії Івана Карпенка-Карого, основною темою якої є сатира на людську жадобу. П’єса була написана у 1889 році. Її тематика знайшла продовження в іншій комедії Карпенка-Карого «Хазяїн». Жанр п’єси «Сто тисяч» визначають як сатиричну трагікомедію характерів, бо у творі висміюється надмірна жадоба до збагачення — визначальна риса вдачі головного героя Герасима Калитки. Іван Карпенко-Карий утвердив жанр комедії в українській літературі як універсальну форму художнього відображення життя, показ найрізноманітніших проявів взаємин між людьми, їхнього внутрішнього світу в контексті національних і загальнолюдських цінностей.

  Режисер-постановник: Ірина Дєдова, авторська музика: Олександр Дєдов, художник-декоратор: Надія Іванисько, фотозйомка та дизайн афіші: Тарас Щерба, Ярослав Гунько. Ролі виконують: Роман – Олег Матвієнко, учасник АТО, Мотря – Анастасія Матвієнко, дружина учасника АТО, Параска – Леся Матвійчук, мати учасника АТО, Герасим Калитка – Роман Григор’єв, член всеукраїнської організації волонтерів, співзасновник театру Барський МХАТ, Савка – Олексій Голубков, учасник АТО, волонтер, Бонавентура – Микола Сав’юк, учасник АТО, Невідомий, фактор Гершко – Віктор Вергелес, учасник АТО.

  ТОЖ НА ВАС ЧЕКАЮТЬ

  7 ГРУДНЯ, В СУБОТУ, О 15:00 В ЖМЕРИНСЬКОМУ РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ.

  ВХІД ВІЛЬНИЙ.

  За матеріалами інтернет-видань