28 листопада 2019 року в залі засідань районної ради відбулася 3 звітно виборна конференція та пленум Жмеринської районної організації ветеранів.

  Участь у зібранні взяли: заступник голови районної ради В.Бігас, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, місцевих органів центральних органів виконавчої влади, засобів масової інформації та 49 делегатів.

  Голова об’єднання А.Паламарчук представив загалу звіт про роботу ради та президії організації впродовж 4 років.

  Розпочав доповідь згадкою про тих, хто відійшов у вічність. Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять померлих з числа очільників ветеранських організацій, а також усіх загиблих захисників України.

  А.Паламарчук нагадав,що районну організацію було створено 16 жовтня 2007 року. В її лавах налічується 9 тис. членів (в районі 9,8 тис. пенсіонерів). Найстаршому члену організації 90 років, наймолодшому – 51. За час діяльності проведено 1 позачергову конференцію, 3 пленуми, 30 засідань президії, 13 зустрічей та семінарів. При організації створено 3 комісії, а також волонтерський центр. Разом із членами волонтерського центру 11 разів було здійснено поїздку на Схід нашої країни з гуманітарною допомогою для бійців, у 6 поїздках водієм був Д.Васильков, за що йому висловлено щиру подяку. В ході роботи було проведено 1117 обстежень соціально-побутових умов проживання пенсіонерів, надано матеріальної допомоги на суму 268 тис. грн.. Організація тісно співпрацює з волонтерами Жмеринщини. Є порозуміння та співпраця з відділом освіти у напрямку національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. У своїй роботі організація керується такими принципами як творчий підхід, системний контроль та чіткий аналіз. Щороку за результатами роботи визначається першість серед голів первинних ветеранських організацій. А.Паламарчук подякував керівництву району за підтримку і взаєморозуміння, висловив сподівання на продовження такої традиції. Серед питань, які найбільше турбують ветеранів назвав наступні: робота медичних закладів та аптек, низькі пенсії, відсутність контролю над цінами, транспортні перевезення, відсутність санаторно-курортного лікування. В подальшому, навіть після завершення процесу об’єднання територіальних громад, вбачає за потрібне роботу первинних ветеранських організацій продовжувати для забезпечення захисту прав та інтересів ветеранів.

  Про господарську діяльність доповів голова ревізійної комісії П.Бойцун.

  В обговоренні доповіді голови районної організації взяли голови первинних ветеранських організацій: В.Хрипливий (с.Олександрівка), Т.Маніленко (с.Жуківці), О.Римар (с.Слобода Межирівська), О.Яремушко (с.Коростівці). У своїх виступах проаналізували роботу ради і президії та оцінили її задовільно.

  Про нововведення у законодавчій базі, актуальні питання соціального захисту та пенсійного забезпечення громадян інформували учасників зборів: начальники відділів з призначення соціальних допомог, персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення райдержадміністрації Л.Сулима та С.Кальчук, начальник Жмеринського сервісного центру ГУ ПФУ у Вінницькій області Н.Абрамова, відповіли на поставлені запитання.

  Проєкт постанови конференції зачитав голова первинної ветеранської організації с.Кам’яногірка В. Крисько.

  Делегати конференції одностайно підтримали рішення про те, щоб визнати роботу ради та президії організації задовільною, затвердили висновок ревізійної комісії. Постанову прийнято за основу.

  В ході роботи конференції було обрано новий склад ради, ревізійної комісії, а також обрано делегатів на 11 обласну звітно-виборну конференцію.

  Під час засідання пленуму 20 членів ради підтримали одноголосним голосуванням запропоновану до переобрання на наступний термін головою районної організації ветеранів кандидатуру А.Паламарчука.

  Секретарем, за пропозицією голови, обрано О.Дуб.

  Також проголосовано за новий склад президії. При організації діятиме 4 комісії та волонтерський центр.

  В.Бігас, спільно з А.Паламарчуком вручили нагороди – відзнаку «За особливі заслуги перед ветеранами», Почесні грамоти та грошові премії, кращим головам первинних ветеранських організацій. Вони вибороли на це право своєю наполегливою роботою за підсумками року, що минає.

  Грамоти та грошову винагороду отримали і цьогорічні ювіляри, а також ряд очільників первинок, які найкраще справлялися зі своїми обов’язками.