27 листопада в рамках всеукраїнської декади зайнятості для осіб з обмеженими фізичними можливостями Жмеринською міськрайонною філією Вінницького ОЦЗ проведено засідання “Круглого столу”: Співпраця державної служби зайнятості, соціальних партнерів та роботодавців щодо впровадження нових методів взаємодії для забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю.”

  Відкрила засідання директор філії Тетяна Когут. Вона надала інформацію про стан ринку праці, послуги роботодавцям та новітні стимули у працевлаштуванні.

  Звернула увагу, що до Жмеринської філії протягом 2019 року звернулися 60 осіб з інвалідністю, які на жаль не всі отримали роботу. В доступній формі розповіла про права осіб з інвалідністю на працю. «Вирішення проблем зайнятості осіб з інвалідністю неможливе без активної участі у цьому процесі роботодавців та соціальних партнерів. Саме вони створюють робочі місця і приймають на роботу ту чи іншу особу, а соціальні партнери допомагають захищати свої права таким особам». І головний акцент заходу був спрямований саме на спільні зусилля щодо повернення клієнтів служби зайнятості із числа осіб з обмеженими фізичними можливостями до активної зайнятості.

  Наступною продовжила Тетяна Сметанська – начальник відділу взаємодії з роботодавцями Жмеринської філії. Вона розповіла про вимоги до роботодавців щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, стан подання вакансій, можливість отримання компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

  Також перед присутніми виступили: начальник відділу контролю за додержанням законодавства про працю виконавчого комітету Жмеринської міської ради, інспектор праці – Тетяна Цепла, начальник Жмеринського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування – Віра Гуменна, начальник відділу персоніфікації управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради – Тетяна Дода, методист відділу освіти Жмеринської районної державної адміністрації Лариса Дикальчук, які надали інформацію про права інвалідів, діючі в місті та районі програми соціального захисту інвалідів, відповіли на численні питання роботодавців.

  Важливими завданнями спільної діяльності соціальних партнерів є формування позитивного ставлення роботодавців щодо залучення до трудової зайнятості осіб з інвалідністю й створення умов для їх ефективної і безпечної праці.