Наша мова - мова вічної землі,
  наше слово - слово вічного народу!

  Двадцятий конкурс з української мови ім. Петра Яцика проходить в особливий час для України, бо сьогодні українська мова – це мова нескореної нації, яка відстоює свою гідність та незалежність.

  Цей унікальний мовний турнір був започаткований великим українцем із Канади Петром Яциком у 2001 році, а нині – це один із наймасштабніших національних проектів в Україні.

  Конкурс проводиться щорічно, відзначаючи кращих знавців української мови з-поміж учнів, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів як України, так і зарубіжних країн.

  Юні пошановувачі рідного слова Жмеринського району є постійними учасниками мовного конкурсу ім. Петра Яцика. Конкурс проходить у декілька етапів, від районного до всеукраїнського. Цьогоріч учасниками районного етапу стали 85 учнів 4, 7, 9, 10 класів із 26 закладів загальної середньої освіти.

  23 листопада 2019 року відбувся ІІІ етап цього престижного патріотичного мовного марафону. Четверо переможців районного етапу, а саме: Качур Софія, учениця 4 класу Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст, Сваричевська Олеся, учениця 7 класу Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст, Лукашенко Анастасія та Кузьмінська Інна, учениці 9, 10 класу Сербинівського НВК стали його учасниками та зайняли призові місця: Качур Софія, учениця 4 класу Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст. та Кузьмінська Інна, учениця 10 класу Сербинівського НВК зайняли 3 призові місця, Лукашенко Анастасія, учениця 9 класу Сербинівського НВК посіла 1 призове місце. Переможці конкурсу за ґрунтовні знання завдячують вчителям: Барді В.П., вчительці початкових класів Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст., Трач Т.П., Воронович Л.С., учителям української мови та літератури Сербинівського НВК. Адже саме завдяки їхній великій любові до своїх учнів, завдяки відданій праці вони стали знавцями і шанувальниками рідного слова!

  Відділ освіти райдержадміністрації щиро дякує юним шанувальникам українського слова та їх наставникам за високі знання, бажає не зупинятися на досягнутому і крокувати далі до нових перемог.

  «Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків. Без рідної мови немає народу, без народу немає рідної мови - основний постулат буття нашої нації та її процвітання», - стверджував Петро Яцик. Як заклик сьогодні звучать його слова плекати сад української мови, шанувати мову наших предків, щоб стала вона мовою майбуття, запорукою процвітання української нації.

  Петро Яцик (1921 — 2001), іменем якого названо Міжнародний конкурс знавців української мови, — видатний меценат українського походження, канадський бізнесмен, відомий вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 мільйонів доларів. Яцик спонсорував Інститут українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедію українознавства, Центр досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітню фундацію ім. Петра Яцика, Український лекторій у Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті. На його кошти було відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті, а також видано чимало наукових монографій з історії України (зокрема переклад англійською “Історії України-Руси” М.Грушевського), економіки, політології, медицини, етнографії.

  Методист РМК Кравчук Л.О.