Актуальне питання сьогодення – забезпечення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю

  Серед основних завдань уряду нашої країни було і залишається питання соціального забезпечення, захисту і підтримки людей з інвалідністю. Проблеми інвалідів можна вирішити тільки шляхом їх інтеграції у соціум. Для цього необхідно створити належні умови доступу людей з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури району.

  На виконання Доручення першого заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації А.Гижка 19 липня 2016року в районі відбулось позапланове засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної іфраструктур.

  Засідання районного комітету доступності вів Побережний І.К. -заступник голови районного комітету доступності, начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації, головний архітектор. Засідання відбулося в оновленому складі. Враховуючи те, що сьогодні є актуальним питання забезпечення доступності для людей незрячих, у склад комітету увійшов голова Жмеринської організації Українського товариства сліпих Ільницький К.Ф.

  В Жмеринському районі проживають1793 інваліда різних вікових категорій та захворювань. На сьогодні в населених пунктах району мешкають 54 інваліди по зору, 51 інвалід по слуху, та 75 інвалідів, які пересуваються на візках. Серед інвалідів на візках більшість є людьми похилого віку, які використовують візок лише в межах свого приватного будинку, в межах двору. Але є інваліди, які пересуваються на візку і в межах села або селища.

  Як зазначила у своєму виступі Купчик І.С.- заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління спільно із виконавчими комітетами сільських ат селищної ради розпочало опрацьовувати дані для створення карти маршрутів пересування інвалідів у візках в межах населених пунктів, в яких вони проживають, на предмет доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур до потреб інвалідів. Це дасть змогу оперативно визначити які саме заходи треба здійснити на місцях для створення безперешкодного середовища для інвалідів.

  Про проблеми дітей-інвалідів в освітянській галузі розказала заступник начальника районного відділу освіти Твердохліб Ж.П. Вона зазначила, що в районі проживають 134 дитини-інваліда, із загальної кількості дітей-інвалідів віком від 6 до 18 років -70 дітей, з них навчаються в навчальних закладах району 40 дітей-інвалідів. З порушеннями опоно-рухового попрату налічується 16 дітей-інвалідів,із них: 5дітей за висновками лікарів не можуть навчатись,11 відвідують загальноосвітні заклади(серед них 2 пересуваються на інвалідних візочках, 9-самостійно).

  Активну участь у обговоренні питань забезпечення доступності для інвалідів прийняли голова ради районної організації ветеранів Паламарчук А.Г., голова Жмеринської організації Українського товариства сліпих Ільницький К.Ф., голова Жмеринської організації Українського товариства глухих Колесник О.А.

  Було також обговорено питання створення в районі служби перевезення людей з інвалідністю. Жмеринське автотранспортне підприємство АТП-10512, яке здійснює перевезення населення району на приміських та міжміських маршрутах, придбало спеціально пристосований для перевезення людей з інвалідністю автобус. Лише необхідно визначитись з порядком надання послуг перевезення та їх оплатою.

  Результатом засідання районного комітету доступності став прийнятий план заходів по забезпеченню доступності людей з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур на період до 31.12.2016 року. Заходами передбачено обладнати паркувальні місця для автомобілів інвалідів біля Жмеринської райдержадміністрації, управління соціального захисту населення, Центру первинної медико-санітарної допомоги, обладнати пандусом Сьомацьку ЗОШ І-ІІ ступенів та пристосувати вебсайт Жмеринської райдержадміністрації до використання інвалідами по зору.

  Заступник начальника управління соціального захисту населення І.Купчик