Багатостраждальний український народ має героїчну і водночас трагічну історію, однією із найстрашніших сторінок якої є Голодомор 1932 - 1933 років. В цей період загинуло близько 10 млн. кращих синів та дочок України.

  23 листопада 2019 року виповнюється 86 років з часу скоєння великого злочину проти нашого народу. Голодомор 1932-1933 років Законом України визнано геноцидом Українського народу, а за визначенням Конвенції ООН – злочином проти людяності.

  Українські хлібороби, які століттями плекали любов до своєї годувальниці-землі та працею рук годували цілі народи, враз самі були позбавлені хліба. В один із урожайних років, коли Господь щедро обдарував українців плодами рідної землі, цей хліб було насильно конфісковано та продано, а селян, занесених цілими селами на так звані «чорні дошки», приречено на повільну і жахливу голодну смерть.

  Запалімо ж в цей день свічу за невинно убієнних – на знак вічної пам’яті та шани. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу за мільйонами загублених життів співвітчизників.

  Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

  Хай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

  Від імені районної державної адміністрації бажаю міцного здоров’я всім, хто пройшов через важкі часи голодоморів. Нехай у ваших домівках буде завжди вдосталь хліба, панує достаток та затишок.

  З повагою

  Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр МОНАСТИРСЬКИЙ