Відповідно до річного плану роботи РМК, в рамках роботи ОМО вихователів Мартинівського ОО 14.11.2019р. на базі ЗДО «Капітошка» с.Мартинівка ( зав. Макодзьоба Г.О.) було проведено семінар для творчо працюючих вихователів ЗДО та НВК району з проблеми: «Освітня технологія «Кольорові палички Кюїзенера» - шлях до розвитку інтелектуальних, творчих і особистнісних здібностей старших дошкільників». До участі у семінарі були запрошені педагоги з 12 ЗДО та 2 НВК.

  Відкрила семінар методист РМК Яременюк С.М., яка у своєму виступі наголосила на важливості застосування в освітньому процесі ЗДО інноваційних технологій, зокрема, паличкок Кюїзенера, які є універсальним засобом для формування у дошкільників математичної грамотності, розвитку логіки, творчої уяви, креативного мислення.

  Вихователь Мацюх Г.В. презентувала учасникам семінару власні напрацювання по використанню паличок Кюїзенера в роботі з дітьми старшого дошкільного віку та провела цікавий майстер-клас: «Палички Кюїзенера – від А до Я». Присутні вихователі змогли на практиці переконатись у ефективності застосування даної технології та ознайомитись із наочними посібниками: лепбуками, саморобними наборами паличок, тематичними картками, лото, виготовленими педагогами закладу.

  Вихователь Чередниченко І.М. підготувала та провела підгрупове заняття із старшими дошкільниками у вигляді математичного квесту «У пошуках козацьких скарбів». Заняття відзначалось чіткою мотивацією дітей, цікавими завданнями на розвиток логічного мислення, динамічністю, вдало підібраною наочністю та музичним супроводом. Розв’язання поставлених вихователем завдань сприяло розвитку в дітей вміння діяти в нестандартних ситуаціях, працювати в команді. Використання елементів етнопедагогіки дало змогу реалізувати виховну мету: формувати в дітей стійкий інтерес до історії українського народу, ідентифікувати себе як українців.

  Після перегляду та колективного обговорення заняття завідувачем Макодзьобою Г.О. було проведено презентацію освітнього середовища закладу та міні-музею, який вже понад 5 років діє у ЗДО і є одним з найкращих в районі.

  Підведення підсумків роботи семінару відбулось жваво та показало, що обрана проблема матиме подальше поширення в роботі інших ЗДО району.

  Щиро дякуємо педколективу ЗДО «Капітошка» на чолі із завідувачем Макодзьбою Г.О. за підготовку та проведення семінару.

  Окрему вдячність висловлюємо начальнику відділу освіти Цимбал І.В. та дирекції Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ст. за сприяння та забезпечення комфортного доїзду учасників семінару до закладу.