Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця. Українське радіо започаткувало акцію ще 2000-го. Це робиться для того, щоб привернути увагу школярів до вивчення рідного слова, до історії української книги і до сучасних її проблем.

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності «Від бересту до «цифри» на тему поширення інформації цьогоріч було проведено 8 листопада.

  У прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику диктант читав відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови й літератури Олександр Авраменко: він складає тексти уже 13 разів. Автор диктанту закликав переглянути нові правила письма (редакція «Українського правопису» МОН від 22 травня 2019 року).

  Донаписання ХІХ Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності активно долучилися учні, вчителі, батьки, а також всі без винятку керівники закладів загальної середньої освіти району. Кожен з учасників мав змогу ще раз перевірити свою орфографічну й пунктуаційну грамотність, а головне – відчути себе невід’ємною частинкою великого народу, багатого на славну історію. Крім того, зміст диктанту надзвичайно пізнавальний, адже містить відомості про розвиток інформаційних технологій від часів Нестора Літописця до наших днів. Особливістю диктанту є те, що в ньому використано написання слів за новим правописом, а саме: пів століття, вебкамера, писемности.

  Адміністрація Станіславчицької школи, педагоги та учні 9,10, 11класів взяли участь у написанні радіодиктанту не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

  Долучилися до написання диктанту учні 7-11 класів та вчителі Носковецької та Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Усі мали можливість перевірити свої орфографічні та пунктуаційні навики з рідної мови.

  У Коросторвецькій, Жуковецькій та Кам’яногірській ЗОШ І-ІІ ступенів дійство розпочалося з урочистої лінійки, де вчителі української мови та літератури Слободенюк О.В., Мишко Л.Д. та Кравець Л.А. ознайомили присутніх із цікавими фактами про українську мову. У зазначених школах до написання приєдналися їх керівники.

  Долучились до написання диктанту учнівський та педагогічний колективи Стодулецької ЗОШ I-II ступенів: 25 учнів, 7 вчителів.

  З великою мірою відповідальності віднеслись до Всеукраїнської акції керівники та вчителі-філологи Кармалюківської, Почапинецької шкіл.

  По – особливому святково дійство відбулось у Кудіївецькій, Сьомацькій ЗОШ І-ІІ ст. До цього дня проводилась підготовка: учні писали твори про мову, проводили конкурс знавців українського слова, вивчали вірші про мову. Свято супроводжувалося українськими піснями.

  Пам'ятаймо, що наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої б'є, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України.

  Методист РМК Кравчук Л.О.